Kotwica Kołobrzeg vs Górnik Konin 2:0 – podsumowanie

Strona Główna»NASZ KLUB»AKTUALNOŚCI»Aktualności»KOTWICA KOŁOBRZEG VS GÓRNIK KONIN 2:0
KOTWICA KOŁOBRZEG VS GÓRNIK KONIN 2:0
Opublikowano: poniedziałek, 20, sierpień 2018 07:53 Odsłony: 2168 Drukuj Email
W trzeciej kolejce spotkań trzeciej ligi zespół Kotwicy Kołobrzeg podejmował na własnym stadionie drużynę Górnika Konin. Po niepowodzeniu w Bydgoszczy, Biało-niebiescy przystąpili do meczu z Górnikiem bardzo zmotywowani i od początku spotkania mocno zaatakowali. Już w siódmej minucie mieliśmy znakomitą okazję na objęcie prowadzenia lecz Gabriel Nowak nie wykorzystał jedenastki podyktowanej po faulu na Dawidzie Wolnym. Cztery minuty później gospodarze dopięli swego, Rafał Gutowski zamknął dośrodkowanie z rzutu rożnego i z bliska pokonał bramkarza Górnika po raz pierwszy.

Po zdobytym golu kołobrzeżanie nie spuścili tonu i nadal szturmowali bramkę gości. Efektem dobrej gry Kotwicy był drugi gol zdobyty po dwójkowej akcji Michała Ciarkowskiego z Gutowskim, po której ten ostatni płaskim uderzeniem w długi róg pokonał golkipera koninian po raz drugi. Mimo jeszcze kilku dobrych okazji do podwyższenia wyniku, do końca pierwszej połowy nie uległ on już zmianie i na przerwę kołobrzeżanie schodzili z dwubramkowym prowadzeniem. Drugie czterdzieści pięć minut nie przyniosło nam już tak wielu emocji, mecz się wyrównał a gra w większości toczyła się w środku pola. Do końca meczu bramek już nie zobaczyliśmy i zwycięstwo Kotwicy stało się faktem. Trzeba przyznać, że zespół Górnika postawił nam trudne warunki i był zdecydowanie najmocniejszym przeciwnikiem, z którym przyszło rywalizować podopiecznym Jana Furlepy. Po tym spotkaniu nasza drużyna awansowała na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Za tydzień kołobrzeżan czeka trudny wyjazd do Malborka, gdzie zmierzą się w walce o punkty z Wierzycą Pelplin.

Kotwica Kołobrzeg – Górnik Konin 2:0 (2:0)
Bramki 1:0 Rafał Gutowski 11’, 2:0 Rafał Gutowski 26’

Kotwica Kołobrzeg: 1. Patryk Grejber, 23. Wiktor Witt, 4. Piotr Kieruzel, 19. Mateusz Słodowy, 20. Rafał Gutowski, 7 Michał Ciarkowski (78′), 24. Patryk Jakubowski, 15 Sebastian Deja (75′), 6. Adrian Szynka, 11 Andrzej Łyszyk, 9 Gabriel Nowak, 5 Piotr Wojtasiak (62′), 22. Łukasz Szymański, , 16 Dawid Wolny (85′), 27. Maciej Gaszka