Kotwica Kołobrzeg vs Polonia Środa Wielkopolska 2:0 (0:0) – podsumowanie

Kotwica Kołobrzeg Polonia Środa Wielkopolska 2:0 (0:0)
Bramki : 1:0 Sebastian Deja 61′(k), 2:0 Łukasz Szymański 89′

1. Jakub Górski, 23. Wiktor Witt, 4. Piotr Kieruzel, 18. Mateusz Peroński, 20. Rafał Gutowski, 22. Łukasz Szymański, 10. Gracjan Kuśmierek(83’27. Maciej Gaszka), 6. Adrian Szynka(76’17. Daniel Chyła), 7. Michał Ciarkowski(88′ 14. Mateusz Czapłygin), 15. Sebastian Deja, 16. Dawid Wolny(87′ 9. Łukasz Włodarczyk)
Zespół Kotwicy zwycięstwem pożegnał się z kibicami.
W ostatnim domowym meczu rundy jesiennej Kotwica Kołobrzeg pokonała drużynę Polonii Środa Wielkopolska 2:0.Spotkanie sąsiadów z tabeli długo nie mogło rozgrzać publiczności, która w sobotni wieczór zasiadła na trybunach stadionu im. S.Karpiniuka. Najwięcej emocji przyniosło ostatnie pół godziny tej rywalizacji, w tym czasie padły też bramki , które dały trzy punkty Biało niebieskim. Pierwsza połowa przebiegła w dość spokojnie, piłkarze nie forsowali tempa a a jedyną wartą odnotowania sytuacją było uderzenie z bliska Dawida Wolnego, które z trudem obronił bramkarz przyjezdnych. Po przerwie obraz gry się zmienił, mecz zrobił się bardziej otwarty a zespoły nastawiły się na ofensywę. Sygnał do ataku dał Sebastain Deja, którego strzał z dwudziestu metrów został zablokowany przez ofiarnie interweniującego obrońcę. Po chwili uderzenia z dystansu spróbował Gracjan Kuśmierek, niestety minimalnie chybił. Po kwadransie sprawy w swoje ręce wziął kapitan kołobrzeżan, Piotr Kieruzel. Najpierw odebrał piłkę rywalom na połowie boiska i po krótkiej wymianie z Kuśmierkiem popędził w pole karne gości. Następnie odegrał ją do Michała Ciarkowskiego, którego uderzenie na bramkę zablokował ręką jeden z defensorów Polonii. Arbiter podyktował za to przewinienie rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Deja. Po strzeleniu gola nasza drużyna lekko się cofnęła oddając inicjatywę rywalom. Niebezpiecznie pod naszą bramką zrobiło się w 64 minucie wtedy to Jędrzej Kujawa przedarł się z piłką w kołobrzeską szesnastkę ,ale jego uderzenie wybronił Jakub Górski. W Ostatnich minutach meczu zespół gości zaatakował większą ilością zawodników a to spowodowało, że narażał się na kontry. Właśnie po jednej z nich w 89 minucie Łukasz Szymański pięknym strzałem z trzynastu metrów z samo okienko bramki Polonii ustalił wynik spotkania na 2:0 dla Kotwicy.
Po remisie z rezerwami Lecha to kolejny mecz, w którym podopieczni trenera Jana Furlepy zagrali z zębem. Przed nami pojedynek derbowy z Gwardią Koszalin, a w nim z pewnością oprócz umiejętności czysto piłkarskich będzie potrzebny charakter, który pokazał nasz zespół w ostatnich spotkaniach.