Pewne zwycięstwo rezerw. Kotwica wygrywa 4:0

W 20 kolejce spotkań ligi okręgowej Kotwica II Kołobrzeg podejmowała na euroboisku zespół Wybrzeża Biesiekierz. W drużynie rezerw wystąpiło, aż dziewięciu zawodników z szerokiej kadry trzecioligowców. To spowodowało, że najmłodsi piłkarze „dwójki” zagrali tego dnia w meczu juniorów z FASE Szczecin.

Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando gospodarzy. Nasi gracze mimo przewagi w polu mieli duże problemy ze skutecznością. Trzeba podkreślić, że bardzo dobre zawody rozgrywał bramkarz Wybrzeża, który świetnymi interwencjami ratował skórę kolegom z zespołu.

Pierwszy gol dla kołobrzeżan padł w 14 minucie. Bardzo aktywny tego dnia Marcin Trojanowski, obsłużył dokładnym podaniem Piotra Wojtasiaka a ten ostatni stojąc tyłem do bramki efektowną „piętką” ulokował piłkę w bramce rywali. W 29 minucie wynik na 2:0 podwyższył Mateusz Kaczor, w tej sytuacji ponownie asystą popisał się Trojanowski. Gol na 3:0 to indywidualna szarża Dawida Wolnego, który po przejęciu piłki popędził w stronę bramki przeciwników i uderzeniem z przed pola karnego pokonał golkipera gości po raz trzeci.

W przerwie trener Artur Tłoczek dokonał trzech zmian, boisko opuścił motor napędowy, Trojanowski a także napastnik Wolny oraz młodzieżowiec Mateusz Zaniewicz, w ich miejsce weszli Kacper Araszewski, Kamil Kułaga oraz Filip Lewicz. Druga odsłona spotkania była nieco słabsza w wykonaniu naszej drużyny co nie zmieniło faktu, że w 70 minucie Wojtasiak dołożył czwartego gola dla Biało- niebieskich ustalając tym samym wynik meczu. Po tej zdobytej bramce opuścił boisko a w jego miejsce wszedł Bartosz Piotrowski.

Rezerwy na wiosnę jeszcze nie przegrały, w trzech rozegranym meczach wygrały dwa i jeden zakończyły podziałem punktów.

Kotwica II Kołobrzeg – Wybrzeże Biesiekierz 4:0 (3:0)

Bramki : 1:0 Piotr Wojtasiak 14’, 2:0 Mateusz Kaczor 29’, 3:0 Dawid Wolny 39’, 4:0 Piotr Wojtasiak 70’
Skład Kotwicy : Jakub Górski, Krzysztof Kamiński, Mariusz Skok, Mateusz Zaniewicz(46’ Filip Lewicz), Vladyslav Dorosh, Daniel Chyła, Gabriel Nowak, Mateusz Kaczor, Marcin Trojanowski(46’ Kacper Araszewski), Piotr Wojtasiak(71’ Bartosz Piotrowski), Dawid Wolny(46’ Kamil Kułaga)