Wierzyca Pelplin kolejnym rywalem, którego nie można zlekceważyć

Po trzech wiosennych zwycięstwach, kibice Biało-niebieskich ostrzą sobie apetyty na kolejną wygraną kołobrzeskiego zespołu. Zwłaszcza, że w 21 kolejce spotkań 3 ligi przyjedzie nad morze przedostatnia w tabeli Wierzyca Pelplin.

Nasi najbliżsi rywale wygrali do tej pory tylko jeden mecz wyjazdowy z wycofaną z rozgrywek drużyną Wdy Świecie. Początek rundy rewanżowej, też nie był dla pelplinian udany, ulegli oni bowiem w pierwszym tegorocznym spotkaniu Jarocie Jarocin 1:3 a następnie Świtowi w Szczecinie 0:4.

Tydzień temu Wierzyca dopisała trzy punkty za walkower z Wdą i aktualnie ma ich na swoim koncie jedenaście. Kotwica ma na ten sezon zgoła odmienne cele niż nasz przeciwnik, dobry start na wiosnę spowodował, że kołobrzeżanie awansowali z dziewiątej pozycji na piątą i nie myślą na tym poprzestawać. Statystyki przemawiają na korzyść Kotwicy, jednak w rywalizacji z zespołem przyjezdnych nasza drużyna nigdy nie miała łatwo. Świadczą o tym wyniki poprzednich spotkań pomiędzy tymi drużynami.

Za każdym razem tylko jeden gol decydował o sukcesie jednej z nich. Dlatego podopieczni trenera Sławomira Suchomskiego muszą wyjść na mecz bardzo skoncentrowani, bo drużyna z Pelplina pokazała, że też potrafi być groźna. Jesienne zwycięstwo 4:0 z Mieszkiem Gniezno pokazuje, że w żaden sposób drużyny najbliższego rywala nie można lekceważyć.

Foto: Jacek Wójcik