Przygotowania do sezonu trwają. Drugi mecz kontrolny za nami. Kotwica Kołobrzeg vs Błękitni Stargard (1:0)

Wczoraj Kotwica rozegrała drugi już, mecz kontrolny na boisku w Płotach z drugoligowym zespołem Błękitnych Stargard. Podopieczni Sławomira Suchomskiego mieli świetną okazję by pokazać się z najlepszej strony.

Na boisku można było obejrzeć, wyrównaną grę obydwu zespołów, chociaż w pierwszej połowie Stargard miał świetną sytuację na objęcie prowadzenia. Sędzia podyktował rzut karny dla Błękitnych po faulu jednego z testowanych zawodników, jednak piłkarz ze Stargardu nie trafił w światło bramki, a pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej połowie spotkania obydwa zespoły przeprowadziły dużą ilość zmian, które przede wszystkim bardzo dobrze wpłynęły na grę Kotwicy. Kołobrzeżanie zaczęli stwarzać dużo groźnych sytuacji, które zaowocowały strzeleniem gola. W 58 minucie spotkania Michał Marczak dopadł do piłki. Popisał się świetną grą ciałem, skutecznie się zastawił, bramkarz Błękitnych skrócił dystans, a Marczak posłał piłkę do bramki. Obrońcy ze Stargardu próbowali jeszcze wybić piłkę na wysokości linii bramkowej, ale nieskutecznie. Jak się później okazało gol Michała był na wagę zwycięstwa.

Mecz zakończył się wynikiem 1:0, a optyczna przewaga Kotwicy napawa optymizmem na nadchodzący sezon. Na szczególne wyróżnienie, zasługują zawodnicy młodzieżowi, którzy zaprezentowali wysoki piłkarski poziom i będą znaczącym wzmocnieniem Biało-Niebieskich.

Jutro, drużyna Perły Bałtyku wyjeżdża na obóz sportowy do Opalenicy gdzie czekają nas kolejne mecze m.in z Chrobrym Głogów, Stilonem Gorzów oraz Kotwica Kórnik.

Nie dysponujemy materiałem zdjęciowym z tego spotkania.

Pierwsza połowa Druga połowa
1. Bartosz Piotrowski / 31 min zmiana / 12. Mateusz Koliński 12. Mateusz Koliński / 61 min zmiana / 22. Konrad Zacharski
2. Zawodnik testowany 13. Zawodnik testowany
3. Vladyslav Dorosh 14. Michał Marszałek
4. Przemysław Szur 3. Vladyslav Dorosh
5. Jakub Poznański 4. Przemysław Szur / 65 min zmiana / 21. Zawodnik testowany
6. Sebastian Deja 15. Daniel Chyła
7. Marcin Trojanowski 16. Przemysław Czerwiński / 75 min zmiana / 22. Zawodnik testowany
8. Piotr Wojtasiak 17. Mikołaj Maschera
9. Dawid Retlewski 18. Michał Marczak
10. Adrian Szynka 19. Zawodnik testowany
11. Michał Ciarkowski 20. Zawodnik testowany / 75 min zmiana / 23. Zawodnik testowany