Pierwsze dni zgrupowania w Opalenicy. Sparing z Kotwicy z Kotwicą ?!

Jak już wiecie, ze wcześniejszych newsów, zespół Kotwicy pojechał na obóz przygotowawczy do Opalenicy. Wspólnie spędzony czas, treningi, spotkania towarzyskie są idealnym miejscem do tego aby podopieczni Sławomira Suchomskiego, nabrali do siebie piłkarskiego zaufania i stworzyli dobrze prosperującą drużynę z dużymi ambicjami na nadchodzący sezon.

Pierwszym sparingpartnerem w Opalenicy był zespół Kotwicy Kórnik. „Perła Bałtyku” od samego początku spotkania kontrolowała to co działo się na boisku. Piłkarze konsekwentnie wykonywali przedmeczowe założenia, dążąc jednocześnie do strzelenia gola, a drużyna z Kórnika nie dawała rady stwarzać sobie podbramkowych sytuacji.
Pierwsza połowa zakończyła się jednak bezbramkowym remisem. Za to w drugiej połowie zaraz po wyjściu na murawę Kotwa podkręciła tempo i wystarczyło 5 minut aby objąć prowadzenie. Adrian Szynka, który przymierzał się już do strzału po bardzo ładnej i szybkiej akcji urozmaiconej podaniami z pierwszej piłki został sfaulowany w polu karnym, a arbiter wskazał na jedenasty metr. Wykonawcą rzuty karnego był Marczak, który skutecznie umieścił piłkę w siatce, a Kotwica mogła cieszyć się z prowadzenia.
Kolejne minuty meczu były już pod dyktando Kołobrzeżan, niezbyt wysoko postawiona poprzeczka przez przeciwnika pozwoliła trenerowi na przetestowanie kolejnych wariantów taktycznych i sprawdzenie umiejętności poszczególnych zawodników na różnych pozycjach. Na kolejne trafienie trzeba było czekać do 85 minuty. Kotwica podwyższyła prowadzenie za sprawą niezawodnego Dawida Retlewskiego, który otrzymał celne podanie z bocznej strefy boiska od Adriana Szynki po jego indywidualnej akcji, a w 90 minucie pięknym strzałem obok słupka Wojtasiak, który otrzymał cofające podanie na 16 metr pola karnego. Mecz zakończył się wynikiem 4:0 do kołobrzeskiej Kotwicy a kropkę nad i postawił tradycyjnie Dawid Retlewski, który w doliczonym czasie gry zdobył ostatnią bramkę.

Zawodnicy i sztab szkoleniowy są w dobrych nastrojach, jak na ten moment okresu przygotowawczego wszystko jest w jak najlepszym porządku i idzie zgodnie z planem.

Po raz kolejny trzeba zaznaczyć, że dobre spotkanie mają za sobą młodzieżowcy , którzy wykazują się piłkarską dojrzałością i w żaden sposób nie odstępują starszym zawodnikom, a następne spotkanie kontrolne odbędzie się 16 lipca z KP Stilonem Gorzów.