Przygotowania do piłkarskiej wiosny trwają. Pierwszy sparing „biało niebieskich”

Wczoraj (11.01) wszyscy sympatycy Kotwicy Kołobrzeg mieli pierwsza okazję do tego, aby podglądać stan przygotowań drużyny do nowej rundy wiosennej. To za sprawą rozegranego sparingu w którym rywalem był „sąsiad z za miedzy” drużyna Bałtyku Koszalin. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla kołobrzeżan.
Wszystkie bramki wpadły w pierwszej połowie spotkania w bardzo krótkim odstępie czasowym.

Pierwszą okazję do radości miał Przemysław Szur, który w 19 minucie spotkania po dośrodkowaniu z rzut wolnego przez Michała Ciarkowskiego skierował głową piłkę do siatki. W 20 minucie, wyniku przechwytu w środku pola i wyprowadzeniu szybkiego i skutecznego ataku na listę strzelców w 20 minucie wpisał się nie kto inny jak Dawid Retlewski. Trzecią bramkę dla Kotwicy z dośrodkowania i rykoszecie bramkarza rywali, zdobył zawodnik testowany w 23 minucie.

O cel rozegrania sparingu zapytany został asystent trenera Nemeca – Piotr Kieruzel.
„Celem jak zawsze w tym okresie, na zakończenie tygodniowego mikrocyklu rozgrywa się mecz aby zawodnicy poczuli gre. Na tym etapie przygotowań nie ma raczej co jeszcze mówić o szlifowaniu taktyki czy schematów. Dodatkowo sparing jest najlepsza forma do oceny testowanych przed cały tydzień zawodników.”

Zgromadzeni kibice w barwach swojej drużyny mogli zobaczyć aż 6 zawodników, którzy obecnie przebywają na testach w naszym klubie. O definitywnych transferach poinformujemy Was w momencie kiedy będziemy pewni, że dany zawodnik przyczyni się do sukcesu naszej drużyny.

Skład MKP Kotwica Kołobrzeg:

I połowa II połowa
Piotrowski Zawodnik testowany
Krysztopowicz Trojanowski
Szur Wichtowski
Dorosh Dorosh
Retlewski Pazio/Chyła
Zawodnik testowany Zawodnik testowany
Zawodnik testowany Deja
Czerwiński Marczak
Piesio Zawodnik testowany
Ciarkowski Zawodnik testowany

Foto: Karol Skiba