3 tydzień przygotowań za nami.

Po ciężkim tygodniu z obozem dochodzeniowym, przyszedł czas na skupienie się na pracy na boisku. Trzeci mikrocykl treningowy rozpoczął się po dwóch dniach wolnego od wygranego meczu z Gryfem Słupsk we wtorkowy poranek. Piłkarze trenowali dwa razy dziennie a dodatkowo rozegrali jeden wcześniej nieplanowany mecz towarzyski z Regą Merida Trzebiatów.  Zakończeniem tygodnia treningowego jest dzisiejszy mecz kontrolny z Błękitnymi w Stargardzie.

Niespodziewany rywal „zza miedzy”.

Mecz towarzyski została rozegrany w środowe popołudnie na kołobrzeskim euroboisku. Spotkanie rozpoczęło się o mocnego uderzenia Regi. Bartosz Piotrowski musiał uznać wyższość zawodnika z Trzebiatowa i w 3 minucie po strzale z poza pola karego Rega prowadziła 1:0. Na odpowiedz Kotwy nie trzeba było długo czekać. W 10 minucie spotkania bezpośredni strzał z rzut wolny z 18 metrów na bramkę zamienił Grzegorz Piesio, który rownież chwilę później przeprowadził szybki atak prawą stroną boiska i perfekcyjnie dograł piłkę wzdłuż bramki wprost pod nogi Michała Marczaka. Michał nie miał większego problemu z wpakowaniem piłki do bramki i od 13 minuty Kotwica prowadziła już 2:1.
Trzecią bramkę zdobył Maciej Wichtowski, który wykorzystał dośrodkowanie z zrzutu wolnego wykonanego przez Sebastiana Deję. W 43 miucie spotkania w wyniku niefortunnej interewecji zawodnika z Regi wynik zmienił się na 4:1. Duży udział w tej bramce należy przypisać Michałowi Marczakowi który skutecznie zagrał piłkę wzdłuż bramki rywali.

Po przerwie trener Petr Nemec zdecydował dokonać wielu zmian i dał szansę ogrania się pozostałym zawodnikom. Na boisku mogliśmy zobaczyć  między innymi dwóch kołobrzeskich młodzieżowców –  Lewicz (45 minuta) oraz Jasińskiego (od 60 minuty). Wkrótce po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę spotkania na listę strzelców wpisał się ponownie Michał Marczak – 53 min 5:1 dla Kotwicy.  Jak się poźniej okazało Michał tego dnia ustrzelił Hatttrika i 4 minuty przed końcem wykorzystał dośrodkowanie Michała Ciarkowskiego i z 12 metrów pięknym strzałem z woleja pokonał bramkarza. Wcześniej bo w 60 minucie spotkania piłkarz Regi bezpośrednim strzałem z poza pola karnego pokonał kołobrzeskiego bramkarza.
Sparing:
Kotwica Kołobrzeg vs Rega Merida Trzebiatów – 6:2

Skład Kotwicy:
Pierwsza połowa:
Bartosz Piotrowski – Eryk Krysztopowicz, Maciej Wichtowski, Zawodnik testowany, Adam Pazio – Zawodnik testowany, Sebastian Deja, Grzegorz Piesio, Zawodnik testowany, Oskar Zieliński – Michał Marczak
Druga połowa:
Zawodnik testowany – Filip Lewicz, Przemysław Szur, Zawodnik testowany (60′ Jasiński), Vladyslav Dorosh, Daniel Chyla, Przemysław Czerwiński, Michał Marczak, Zawodnik testowany, Michał Ciarkowski, – Dawid Retlewski

Bramki:
0-1  – 3′ Rega
1-1 – 10′ Grzegorz Piesio
2-1 – 13′ Michał Marczak
3-1 – 36′ Maciej Wichtowski
4-1 – 43′ bramka samobójcza
5-1 – 53′ Michał Marczak
5-2 – 60′ Rega
6-2 – 86′ Michał Marczak

Mecz kończący 3 mikrocykl – Wyjazd do drugoligowego Stargardu.

Dzisiejszy rywal „Perły Bałtyku” to drugoligowiec, który na koniec rundy jesiennej uplasował się na 12 pozycji z dorobkiem 20 punktów po 17 meczach, które zdobył wyrywając 6 spotkań, 2 remisując a 9 kończąc bez punktu. Bilans bramkowy drużyny ze Stargardu wynosi -10. Jesienią drużyna ze Stargardu do siatki rywali trafiała 17 razy samemu dając sobie strzelić 27 razy.

Niestety podopieczni trenera Petra Nemeca musieli dziś uznać wyższość rywala. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Błękitnych.

Pierwsza połowa to równa walka obydwu zespołów. Żadna z drużyn nie potrafiła skutecznie zakończyć akcji w wyniku czego pierwsze 45 minut zakończyło się bezbramkowym wynikiem. W szeregach Kotwicy zagrali: Mateusza Koliński, Eryk Krysztopowicz, Przemysław Szur, Maciej Wichtowski, Vladyslav Dorosh, – Daniel Chyła, Zawodnik testowany, Grzegorz Piesio, Michał Ciarkowski, Przemysław Czerwiński – Michał Marczak.

Druga połowa spotkania w odróżnieniu od pierwszej była bogata w bramki. Drugie 45 minut rozpoczęło się po naszej myśli. Piłkę do bramki skutecznie skierował Sebastian Deja. Poźniej niestety było już tylko gorzej. Ostatecznie wynik meczu to 3:1 dla Stargardu.
W drugiej połowie zagrali: Zawodnik testowany, – Eryk Krysztopowicz, Przemysław Szur, Zawodnik testowany, Adam Pazio – Vladyslav Dorosh, Sebastian Deja, Zawodnik testowany, Zawodnik testowany (Zawodnik testowany 60’), Zawodnik testowany – Michał Marczak.

 

Na obszerniejsze relacje z tego spotkania będziecie Musieli niestety poczekać. Wkrótce opiszemy więcej szczegółów.