Podsumowanie 18 kolejki spotkań – Wygrana w meczy inauguracyjnym z Jarotą Jarocin

W sobotę zakończyła się długo wyczekiwana, 18, inauguracyjna kolejka spotkań piłkarskiej 3 ligi.

Jarota Jarocin – Kotwica Kołobrzeg (0:1)

Trener Petr Nemec na mecz przeciwko Jarocie Jarocin wytypował 17 zawodników, którzy mieli za zadanie walczyć o 3 punkty. Dobór piłkarzy na to spotkanie zaskoczył wielu sympatyków ”biało-niemieskich”. To za sprawą braku w pierwszej jedenastce dotychczasowego kapitana drużyny Sebastiana Deji oraz Maciej Wichtowskiego. Niestety Sebastian musiał pauzować za 4 żółte kartek nagromadzone we wcześniejszych meczach, a Maciej skarżył się na drobny uraz, w związku z czym trener zdecydował, że parą stoperów w meczu z Jarocinem będą Przemysław Szur oraz Aleksander Kowalski.

Na jedyną bramkę w meczu kibice musieli czekać aż do 87 minuty. Wtedy na listę strzelców wpisał się Dawid Retlewski. Reti najlepiej odnalazł się w zamieszaniu po wrzutce Adama Pazio z rzutu rożnego i głową skierował piłkę do siatki. W pierwszej fazie meczu niewiele się działo, ale obie drużyny mogły wyjść na prowadzenie.  Już w pierwszej minucie Kotwa mogła wykorzystać błąd bramkarza jarocińskiej drużyny, który nie zdołał złapać futbolówki zagranej po śliskiej murawie. Pierwsza połowa była raczej bezbarwna, żadna z drużyn nie kwapiła się do ataku i skupiła swoje działania na defensywie. Dopiero po przerwie od około 60 minuty Kotwica ruszyła do bardziej zdecydowanego ataku i przejęła inicjatywę w spotkaniu co przyniosło oczekiwany skutek w końcówce spotkania.

Kilka dni przed meczem inauguracyjnym do ekipy „Perły Bałtyku” dołączyli Mateusz Maciejowski (bramkarz), Nikodem Wróblewski (napastnik) oraz Gilson Correia (środkowy obrońca).

To zwycięstwo pozwoliło nam utrzymać 4 pozycję w tabeli ze stratą 6 punktów do lidera. Byliśmy jednak bardzo blisko awansu o oczko wyżej w tabeli i wyprzedzeniu Radunii. To za sprawą meczu, który odbył się w Koninie, gdzie dopiero w 90 minucie spotkania gościom ze Stężycy udało się strzelić bramkę na wagę 3 punktów.

Bałtyk Gdynia – Unia Janikowo (0:5)

W pierwszym meczu  rundy wiosennej III ligi grupy 2. Unia rozgromiła w Gdyni miejscowy Bałtyk aż 0:5. Strzelaninę w pierwszej połowie rozpoczął Adam Konieczny, który w tym meczu skompletował w sumie trzy bramki. Kolejne dwa trafienia dołożyli kolejno Kamil Żylski i Mateusz Rumiński, który popisał się kapitalnym uderzeniem z dystansu.
Unia Janikowo po 18 spotkaniach zgromadziła 33 punkty i zajmuje 6 pozycję w tabeli tracąc do Kotwicy 6 punktów. Bałtyk Gdynia w tym sezonie zawodzi. Boryka się wieloma problemami w związku z czym okupuje ostatnią pozycję w tabeli gromadząc 10 punktów
Bramki: Adam Konieczny 32, 54, 66, Kamil Żylski 60, Mateusz Rumiński 89

Bałtyk Koszalin – Sokół Kleczew (1:2)

Nieskutecznie grający Bałtyk po raz drugi w sezonie 2019/2020 uległ 1:2 zespołowi z Kleczewa.Spotkanie na euroboisku ZOS Bałtyk rozgrywane było przy przewadze optycznej gości, ale w pierwszej połowie to gospodarze stworzyli kilka bardzo dobrych okazji do strzelenia goli. Niestety, szwankowało wykończenie. Sokół Kleczew po 18 meczach zdobył 27 punktów i zajmuje 7 pozycję w tabeli, Bałtyk zdobył 17 punktów co daje mu 13 pozycję w tabeli.
Bramki: 0:1 Adamczewski (49.), 1:1 Forczmański (51.), 1:2 Grzelak (73.).

Mieszko Gniezno – Polonia Środa Wlkp (1:1)

Na inaugurację wiosny Mieszko Gniezno podzielił się punktami z Polonią Środa Wielkopolska i był to jedyny remis w tej kolejce. Choć z przebiegu meczu wynik wydaje się być sprawiedliwy, to żadna ze stron nie może być usatysfakcjonowana. Obie ekipy miały swoje szanse i momenty przewagi, ostatecznie nikt nie potrafił postawić kropki nad i.
Bramki: Filip Fiborek 17 – Jędrzej Kujawa 3

Gwardia Koszalin – Pogoń II Szczecin (3:0)

Gwardia Koszalin dość niespodziewanie wygrała wysoko z rezerwami Pogoni Szczecin. Dzięki zwycięstwu Gwardziści odskoczyli od strefy spadkowej na cztery punkty.

Świt Skolwin – Chemik Police (2:0)

Świt Skolwin pewnie wygrał z Chemikiem Police, choć na bramki przyszło czekać kibicom do 69 minuty. Szczecinianie mogą się pochwalić się szczelną defensywą, do tej pory stracili zaledwie siedem goli. Świt po 18 spotkaniach zdobył tyle samo puntów co Kotwica (39)
Bramki: Łukasz Kopeć 69, Adam Nagórski 72

Górnik Konin – Radunia Stężyca  (1:2)

Bardzo blisko sensacji było w Koninie, gdzie w ostatniej chwili walcząca o awans Radunia wyszarpała zwycięstwo z broniącym się przed spadkiem Górnikiem.
Bramki: Tomasz Kowalski 59 – Radosław Stępień 32, Paweł Wojowski 90

KP Starogard Gdański – Nielba Wągrowiec (2:0)
KP Starogard Gdański bardzo szybko otworzył wynik spotkania i już w 2 minucie po bramce  Filipa Sosnowskiego objął prowadzenie. Pozwoliło to gospodarzom na kontrolowanie przebiegu spotkania i w konsekwencji strzelenie 2 bramki. Nielba odpowiedziała w 89 minucie trafieniem na 2:1.  Dla ekipy z Wągrowca porażka jest sygnałem alarmowym, bo od strefy spadkowej dzielą ją już tylko dwa punkty.
Bramki: Filip Sosnowski 2, Robert Hirsz 72 – Jacek Figaszewski 89

KKS 1925 Kalisz – Grom Nowy Staw (3:0)

Lider tabeli i mocny kandydat do awansu zmierzył się z przedostatnią drużyną w tabeli. Przy takim scenariuszu trudno o niespodziankę, więc kaliszanom nie pozostało nic innego, jak pewnie ograć Grom Nowy Staw. Kaliszacy pewnie ograli drużynę z Nowego Stawu 3:0. W następnym spotkaniu KKS przyjeżdża do Kołobrzegu. Zapowiada się arcyciekawe widowisko.
Bramki: Mateusz Żebrowski 27, Kacper Górski 33, Kamil Sabiłło 47