Rozmowa z Michałem Wójtowiczem o projektach i oczekiwaniach wobec szkolenia młodzieży w Kołobrzegu

Korzystając z dłuższej przerwy od treningów, postanowiliśmy porozmawiać z Dyrektorem Sportowym MKP Kotwica Kołobrzeg- Michałem Wojtowiczem o planach, projektach, oczekiwaniach. Pomówimy o grupach młodzieżowych.

Mija półtora miesiąca na nowym stanowisku, jakie spostrzeżenia po tym okresie?

– z każdym dniem jestem jeszcze bardziej zmobilizowany do ciężkiej pracy, tego paliwa każdego dnia dolewają mi rodzice, zawodnicy i trenerzy. Bardzo cieszy fakt, że widzimy pierwsze efekty naszej pracy, co raz większe zainteresowanie, co raz większe wsparcie i mam wrażenie co raz większe zaufanie. Postawiliśmy sobie jasne cele na najbliższe miesiące.

Jakie to cele?

– przede wszystkim usystematyzowanie procesu szkolenia. Mamy mało czasu, a zrobić musimy dużo. Określiliśmy priorytety, dzięki którym będziemy mogli bardzo szybko podnieść wartość szkoleniową i zachęcić jeszcze więcej młodzieży do gry w piłkę nożną.

Naszym najstarszym rocznikiem jest Junior Młodszy, od jakiegoś czasu drużyna występuje w lidze powiatowej. Chcemy, aby zespół ten był naszym „Okrętem Flagowym”, dlatego tutaj mamy jasny cel, awans do Ligi Wojewódzkiej. Ta drużyna ma torować drogę do Lig Wojewódzkich młodszym rocznikom, a najzdolniejsi mają mieć możliwość trenowania z I Zespołem MKP. Treningi i mecze tego zespołu będą również monitorowane przez sztab trenerski I Zespołu.

Duże wyzwanie również przed drużyną Młodzika Starszego, chłopcy już w grudniu wywalczyli awans do Ligi Wojewódzkiej. Teraz muszą udowodnić swoją wartość sportową, stawka jest wysoka. Po pierwsze grają dla siebie o występy w Wojewódzkiej Lidze Trampkarza w przyszłym sezonie, a po drugie grają o Wojewódzką Ligę Młodzika dla swoich młodszych kolegów.  Jesteśmy po spotkaniu z rodzicami rocznika 07/08, wytłumaczyliśmy sytuację, filozofię i podjęte działania. Chyba mogę śmiało powiedzieć, że zagramy do jednej bramki.

A młodsze roczniki?

– mam pewne pomysły, do których będę chciał przekonać trenerów i rodziców. Każdy etap szkolenia piłkarskiego ma swoja specyfikę. Mogę powiedzieć, że jest to nawet cały pakiet pomysłów.

Czy prowadzone są nabory? Czy każde dziecko może przyjść na trening?

– można powiedzieć, że nabory u nas nie kończą się nigdy. Każdy kto ma ochotę spróbować swoich sił jest bardzo mile widziany. Wystarczy kontakt z trenerem prowadzącym lub trenerem koordynatorem.

Plany i cele ambitne, czy możemy w jakiś sposób pomóc?

Plany i cele ambitne, musimy pokazywać dzieciakom, że chcemy iść do przodu, że chcemy je rozwijać, że warto mieć cele, marzenia i je realizować. Musimy być ambitni. Każdy może pomóc, dziecko, rodzic, dziadek, ciocia. Każdy gest wsparcia jest dla nas ważny, choćby polajkowanie postu lub udostępnienie Fanpage na Facebooku, to już jest dla nas bardzo dużo.

Słowo na koniec?

– ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną, zwracam się do wszystkich, a szczególnie do młodzieży „Zostań w domu” tylko od naszej odpowiedzialności zależykiedy będziemy mogli wrócić na boiska i zagrać w naszą kochaną piłkę nożną.

Dziękujemy za rozmowę