Gramy dla Adasia – MKP Kotwica II Kołobrzeg – AP Kotwica Kołobrzeg

W najbliższą niedzielę pierwszy raz w historii, piłkarskie, kołobrzeskie derby.
Na przeciw siebie staną dwie kołobrzeskie drużyny MKP Kotwica II Kołobrzeg oraz Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg. Mecz ten jest wynikiem uczestnictwa obu drużyn w rozgrywkach „A” klasy.

Klub MKP Kotwica Kołobrzeg zadedykuje to spotkanie Adasiowi, który zmaga się z chłoniakiem anaplastycznym wielkokomórkowym (ALCL).
10 letni Adaś jest uśmiechniętym, radosnym chłopcem z głową pełną pomysłów uwielbiającym grać w piłkę nożną. Jak twierdzi jego idolem jest Cristiano Ronaldo i w przyszłości chce być taki jak on. Niestety we wrześniu zeszłego roku Adam zachorował na chłoniaka. Od tamtej pory większość czasu musiał spędzić w szpitalu, gdzie wracał do zdrowia.
„W lutym tego roku myślałem, że już nigdy nie wrócę do szpitala. Niestety w maju wyczułem na swoim udzie guz, który okazał się wznową. Znowu musiałem wrócić do szpitala. Okazało się, że tym razem nie wyzdrowieję bez pomocy kogoś, kogo nie znam. Żeby móc wygrać z moją chorobą potrzebuję przeszczepienia szpiku od Dawcy niespokrewnionego, czyli być może od Ciebie.”

Gorąco wszystkich zachęcamy do zostania honorowym dawcą szpiku oraz o wsparcie finansowe dla Adasia, które jest niezbędne do tego aby Adaś mógł spełniać swoje marzenia. Możesz wesprzeć Adasia już dziś na portalu pomagam.pl – każda złotówka jest ważna.
Link do zbiórki – tutaj
Jak zostać dawcą dowiesz się tutaj – to nic nie kosztuje a może uratować czyjeś życie

Spotkanie zaplanowane jest na niedzielę 20 września. Pierwszy gwizdek o godzinie 13:00.