Kolejne derby na remis – Kotwica Kołobrzeg – Bałtyk Koszalin – 2:2

Bałtyk mocno zaczyna spotkanie co przynosi korzyść w postaci bramki już w drugiej minucie spotkania. Nieporozumienie pomiędzy zawodnikami Kotwicy skuteczne wykorzystuje zawodnik Bałtyku i strzałem z poza pola karnego otwiera wynik meczu. Druga groźna sytuacja dla Bałtyku nadarzyła się w 17 minucie kiedy po kontrataku Gregorka i strzale z poza pola karnego piłka uderzyła w słupek bramki strzeżonej przez Oskara Trojanowskiego. Przy piłce częściej znajduje się Kotwica jednak nie potrafi celnie zagrać i skierować piłkę do siatki rywali. Dowodem tego jest fakt, że momentami cała drużyna Bałtyku znajdowała się we własnym polu karnym. Jednak nie przeszkadza to drużynie z Koszalina raz po raz wyprowadzać groźne kontrataki. Jeszcze jeden słupek i poprzeczka ratują Kotwę przed utratą bramki. W 41 minucie sędzia zawodów Denis Błaszczyk ukarał żółtą kartką Krystiana Kąkola po niesportowym zachowaniu wobec Michała Kozajdy. Brak celności i skutecznego zakończenia akcji Kotwicy skutkuje tym, że do przerwy Bałtyk zasłużenie prowadzi 0:1.

5 minut po wznowieniu spotkanie żółtą kartką został ukarany Michał Kozajda. Bałtyk nadal groźnie kontratakuje jednak tym razem skuteczna gra w defensywie uniemożliwia koszalinianom oddanie strzału. Kotwica natomiast stara się rozegrać piłkę w środku pola lub rozpocząć akcję oskrzydlającą jednak bardzo cofnięta drużyna Bałtyku uniemożliwia skuteczne zakończenie akcji. W kojonej akcji w 56 minucie piłkarze Bałtyku doprowadzili do dogodnej sytuacji na podwyższenie wyniku jednak nie potrafili wykorzystać przewagi 2 na 1 i piłka szczęśliwie opuściła boisko. Trzeba przyznać, że dużo odważniej w drugiej połowie drużyna Bałtyku atakuje bramkę Kotwicy. Oddają strzały, które mniej lub bardziej zmuszają bramkarza Kotwicy do interwencji. w 62 minucie Bałtyk przeprowadza pierwszą zmianę. Z boiska zszedł Kąkol a jego miejsce zajął Pietrykowski, który chwilę poźniej wykorzystuję błąd Aleksandra Kowalskiego i dokładnie zagrywa do Bartłomieja Putno – od 63 minuty Bałtyk Koszalin prowadzi 2:0.

Pierwsza zmiana w barwach Kotwicy miała miejsce w 66 minucie – za Mykyte Vovchenko wszedł Kamil Włodyka. W 73 minucie z boiska zszedł Jakub Forczmański, a w jego miejsce pojawił się Łukasz Duszkiewicz, natomiast pięć minut poźniej zmiany dokonał Petr Nemec, który na boisko wydelegował Eryka Krysztopowicza za Michała Kozajdę.
Dopiero w 82 minucie kontaktową bramkę po bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego zdobywa  Kamil Włodyka. W końcówce spotkania ostatniej zmiany dokonał trener Petr Nemec i za Przemysława Jurków na boisko wbiegł Hubert Kolano, który chwile poźniej skutecznie zagrywa do Ednilsona Furtado, który kieruję piłkę do bramki dzięki czemu od 86 minuty na Śliwińskiego mamy remis 2:2

Retransmisja spotkania ukaże się jutro na kanale Youtube Kotwicy Kołobrzeg.