Ostatni mecz piłkarskiej jesieni w tym roku

Zaległym meczem z Gryfem Wejherowo żegnamy piłkarską jesień w 2020 roku. Jednak na tym meczu runda jesienna sezonu 2020/21 się nie kończy. W wyniku powiększenia ligi o 4 dodatkowe zespołu względem sezonu 2019/20, 4 ostatnie, jesienne kolejki zostaną rozegrane… wiosną, w marcu.

Mecz z Gryfem został przełożony ze względu na wykrycie w drużynie z Wejherowa zawodników z pozytywnym wynikiem testu na obecność wirusa SARS-COV-2. Drużyny zgodnie ustaliły, że dogodnym terminiem do rozegrania tego spotkania będzie 21 Listopad.

Na 16 rozegranych spotkań drużyna z Wejherowa zdobyła 16 punktów i okupuje dolną część tabeli zajmując na 19 pozycję. Co ciekawe Gryf od kilku sezonów regularnie grywał w II lidze, a ostatnie spotkanie Kotwicy z Gryfem miało miejsce 4 marca 2017 roku właśnie na poziomie 2 ligi. Wtedy mecz zakończył się wynikiem 1:3 dla Wejherowa. Aktualnie Gryf 5 razy wygrał, raz remisował i 10 razy przegrywał. Zdobył przy tym 21 bramek i aż 40 razy wyciągał piłkę z własnej bramki. Najlepszym strzelcem jest Norbert Hołtyn, który zdobył 3 gole. W ostatnim meczu Gryf wygrał w wyjazdowym spotkaniu z Sokołem Kleczew 1:2.

Kotwica po wygranym meczu w Świnoujściu, przegranej z Polonią – gdzie nasza dobra gra to jednak było za mało oraz bezbarwnym remisie z beniaminkiem w Toruniu, musi zbierać punkty aby utrzymać pozycję w ligowej tabeli, a nasi rywale nie śpią. Drużyny ze środka tabeli dzieli bardzo mała liczba punktów, więc ewentualne niepowodzenie może niemiło zakończyć nasz piłkarski rok. Trzeba jednak wierzyć, że piłkarze Petra Nemeca pokażą swoją formę strzelecką i zimowy okres przygotowywacz zaczniemy w lepszych humorach.

Sobotnie spotkanie odbędzie się już tradycyjnie bez udziału publiczności. Pierwszy gwizdek zaplanowany jest na godzinę 13:00. Dołożymy wszelkich starań aby transmisja z tego spotkania się odbyła, jednak dochodzą do nas niepokojące informacje jakoby pandemia dosięgnęła również operatorów kamer z TKK. Będziemy informaować na bieżąco.