Kotwica Kołobrzeg – Gryf Wejherowo – (1:1) relacja

Pomimo utraty bramki pierwsza pod dyktando Kotwicy. Dużo przerzutów i przekątnych podań na prawe i lewe skrzydło. Gramy poukładaną piłkę, momentami bardzo dokładną, jednak jak to w sporcie bywa my gramy a Gryf strzale i w 11 minucie wykorzystuje jedyny kontratak zakończony bramką. Strzelcam gola Kacper Małolepszy. W pierwszej połowie dobrze spisują się nasi skrzydłowi – Eryk Krysztopowicz i Ondrej Jakubov bardzo często angażują się w akcje ofensywne i raz po raz dorzucają piłkę na 7 metr pola karnego. W 43 minucie po mocnym uderzeniu Eryka, bramkarz Gryfa sparuje piłkę pod nogi Oskara Kolano – ten jednak nieskutecznie dobija piłkę, która mija prawy słupek bramki rywala. Brak wykończenia powoduje, że pierwsza połowa kończy się wynikiem 0:1.

Druga połowa zaczęła się od zamiany w Kotwicy. Boisko opuścił Michał Szczyrba a jego miejsce zajął Oskar Frygier ten jednak nie zagrał długo, ponieważ trener zdecydował się go zmienić w 85 minucie – miejsce Oskara zajął Bartosz Gęsior. Od pierwszej minuty drugiej połowy Kotwica rzucił się do odrabiania strat. Agresywny odbiór i podniesienie tempa gry przyniosło efekt w 51 minucie kiedy to przepięknym ponad 50 metrowym rajdem po prawym skrzydle Eryk Krysztopowicz ponownie celnie dogrywa piłkę na 8 metr pola karnego wprost pod nogi Huberta Kolano który bez problemu kieruje piłkę do bramki i zdobywa wyrównującego gola. W 70 minucie pierwszą żółtą kartkę obejrzał Michał Koźlik. Dalsza gra skupiła się głównie w środkowej części boiska. Dużo walki po jednej i drugiej stronie i próby przebicia się pod bramkę rywali najczęściej kończyły się faulem lub przejęciem piłki przez przeciwnika. W 85 minucie na boisku melduje się Aleksander Kowalski za Michała Koźlika. W końcówce mocno naciskamy na Gryfa, który barykaduje całą drużyną na własnej połowie, jednak brakuje klarownych sytuacji strzeleckich. Na ostatnie 5 minut spotkania na boisko wybiegł Michał Mikołajczak, który zastąpił Bartosza Kalupę.
Mecz z Gryfem kończy się wynikiem 1:1 i piłkarski rok kończymy z dorobkiem 26 punktów.

Bramki:
11′ – Kacper Małolepszy (0:1)
51′ – Hubert Kolano (1:1)

Kartki:
70′ – Michał Koźlik

Zmiany
45′ Szczyrba (Frygier)
85′ Frygier (Gęsior)
88′ Kalupa (Mikołajczak)