Okres przygotowawczy ruszy pełną parą – o sytuacji w klubie mówi prezes Adam Dzik


10 miejsce, 4 mecze do odrobienia strat w trudnym sezonie pandemicznym, który przynosi sporo niespodzianek.

AD: Niechciałbym abyśmy nasze niepowodzenie tłumaczyli trudnym okresem w czasie pandemii. Sytuacja w całej Polsce była jednakowa, a przecież były województwa takie jak Wielkopolska, Pomorskie gdzie sytuacja była trudniejsza. Przecież oni mieli przez długi okres strefy czerwone, gdzie u nas tego zjawiska nie zaobserwowaliśmy. Sytuacja taka jak w sporcie, jeden powie że przegrał bo boisko było nierówne i źle się grało, a przecież przeciwnik grał na tym samym boisku co my i jakoś się dostosował. Więc bronienie się pandemią zupełnie odpada. My byliśmy trochę w innej sytuacji bo w okresie tego pierwszego lockdownu wymieniliśmy praktycznie 90% zespołu i to napewno jest jedna z przyczyn, które złożyły się na nasz wynik w tej rundzie. Z kim bym nie rozmawiał, to nie ukrywam, że jestem rozczarowany, ale też nie doszukuję się drugiego dna w całej sytuacji. Jesteśmy na 10 miejscu, jednak mamy bezpośredni kontakt punktowy z rywalami ale w naszej sytuacji każdy mecz będzie decydujący. Zwycięstwa na wiosnę to jedne z priorytetów na dziś i nie bał bym się o to, że w przypadku braku awansu do czołówki tabeli Kotwica spadnie z III ligi. Napewno chciałbym aby nasz okres przygotowawczy i gry sparingowe były z zespołami wyżej notowanymi. To dla nas ważne aby teraz grać mocne mecze, bo w grupie mistrzowskiej są drużyny grające bardzo dobrą piłkę. I jeszcze raz to powtórzę, te 4 mecze to dla nas priorytet, a miejsce które zajęliśmy w żaden sposób nie oddaje tego co mogliśmy osiągnąć, ale taki jest sport. Także teraz przed nami czas na wdrożenie naszych analiz w życie.

Sympatyków MKP martwią zmiany w sztabie szkoleniowym i pożegnanie się Petrem Nemecem, na jaki etapie jest klub jeśli chodzi o poszukiwanie nowego trenera. 
AD: Aktualnie jesteśmy w takim okresie gdzie większość ludzi jest na urlopach i musimy trochę czasu poświęcić na to żeby wyłonić ewentualnych kandydatów, zaprosić, porozmawiać z nimi, ustalić szczegóły. Na to potrzeba czasu. Nie zakładamy sobie sztywnych terminów. Napewno musimy zrobić wszytko, żeby ten nowy sztab szkoleniowy został uformowany w grudniu, tak aby rozpocząć okres przygotowawczy pełną parą. 

Co z piłkarzami, czy szykuje nam się kolejna wielka rewolucja kadrowa, czy raczej klub skupia się na drobnych zmianach. 
AD: Zdajemy sobie sprawę, że zespół wymaga wzmocnień. Wystarczyło być na meczu czy oglądać transmisje żeby zauważyć czego nam brakuje. Pierwsze to brak wykończenia i wykorzystywania sytuacji strzeleckich, a drugie to nasza kadra zbudowana jest z młodych zawodników. Co tu dużo mówić, dziś potrzeba nam dobrego zawodnika ofensywnego na pozycjach 9 i 10 oraz skrzydłowych, którzy wniosą doświadczenie i skuteczność do naszej drużyny. Razem daje nam to około 4-5 zawodników. Myślę, że nie będzie to wielka rewolucja kadrowa. Teraz razem ze sztabem odeszło od nas 5 zawodników. To byli piłkarze, którzy nie spełnili oczekiwań trenerów i nie wnieśli do drużyny tego co było z nimi ustalone. Nie będę teraz podawał nazwisk, bo oficjalnie zespół zaprezentujemy przed rozpoczęciem piłkarskiej wiosny, ale z wszystkimi rozstaliśmy się w zgodzie, za porozumieniem i nie chce też zawodnikom wystawiać złego świadectwa. 

Teraz może trochę o szkoleniu młodzieży bo Kotwica to nie tylko 3 liga. Po długiej nieobecności udało się wreszcie uformować drużynę rezerw, a cztery drużyny młodzieżowe, grają na szczeblu wojewódzkim. Patrząc jeszcze kilka sezonów wstecz to bardzo duża zmiana. 
AD: Fakt, w tej materii zrobiliśmy spore postępy. Dużo poukładaliśmy, udało nam się zbudować bardzo dobry sztab trenerski dla dzieci i młodzieży i myślę że z nowym rokiem uda nam się jeszcze dwie lub trzy osoby dodać do tego sztabu. Cel jest taki, żeby Ci chłopcy którzy grają w tych grupach na tym wyższym poziomie tj juniorskim, mieli szansę i byli wsparcim dla pierwszej drużyny i dalej się u nas rozwijali – taka powinna być naturalna kolej rzeczy. Więc w tym momencie budujemy zaplecze dla rezerw i pierwszej drużyny. Jaki nasze działania przyniosą efekt to ocenimy z biegiem czasu, ale na tą chwilę jest dobrze. Bo to co w tej chwili te grupy prezentują to fajnie wygląda, byłem na kilku meczach juniorów i trampkarzy, i poziom ich profesjonalizmu naprawdę zadowala.

Aktualnie, od 02.12.2020 roku drużyna przebywa na urlopie wypoczynkowym. Rozpoczęcie okresu przygotowawczego planuje się na 04.01.2021 r.