Kolejny tydzień treningów za nami – III mikrocykl treningowy – podsumowanie

Za nami trzeci tydzień treningów, po bardzo ciężkim obozie dochodzeniowym sztab trenerski delikatnie zszedł z obciążeń. Zawodnicy pracowali głównie na boisku, ale również na hali i siłowni. Główny aspekt został położony na trening siłowo-wytrzymałościowy oraz doskonaleniem stałych fragmentów gry. W środę została rozegrana gra wewnętrzna, a w czwartek nasz zespół złożony z młodzieżowców oraz zawodników „rezerw” rozegrał sparing z liderem CLJ U17 Polonią Warszawa. Gra o tyle wartościowa, ponieważ kilku testowanych młodzieżowców walczy o kontrakty. W ostatniej chwili trenerom udało się spiąć sparing z Gwardią Koszalin. Sparing ten został rozegrany w sobotę w Płotach. Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando kołobrzeżan, szybkie temp, dokładność w rozegraniu i konsekwencja w realizowaniu taktyki dały wynik 2:1. Druga połowa to już znacznie młodsza „Kotwica” mecz się nieznacznie wyrównał, ale i ta połowa została przez nas wygrana 2:1. Kolejne swoje występy zaliczyli młodzi kołobrzeżanie Szymański i Aleksiuk. Niestety drobne urazy wykluczyły z gry Zielińskiego i Trzaskomę. Obaj powinni wrócić do treningów w poniedziałek.
Przed nami czwarty tydzień przygotowań i pierwszy domowy sparing, w sobotę zagramy z Polonią Środa WLKP.