Czwarty tydzień przygotowań za nami – mecz towarzyski z Polonią Środa Wlkp

Foto: Karol Skiba
Za nami kolejny okres przygotowań I zespołu MKP Kotwica Kołobrzeg. Nasz zespół pracował głównie na boisku, a wiodącym tematem zajęć była siła i dynamika. Oczywiście wciąż pracujemy nad wytrzymałością i udoskonalamy stałe fragmenty gry w obronie i ataku. W środę odbyła się gra wewnętrzna, była to kolejny okazja dla kilku zawodników aby przekonać do siebie sztab szkoleniowy. W tygodniu kontrakty podpisali dwaj młodzieżowcy Kamil Sternicki oraz Mateusz Wysocki. Sobota przyniosła nam mecz sparingowy, pierwszy na kołobrzeskim Euroboisku. Dobrze znany nam rywal Polonia Środa WLKP wysoko zawiesił nam poprzeczkę. W pierwszej połowie nasz zespół grał szybko i kombinacyjnie, słaba skuteczność pozwoliła nam cieszyć się tylko z jednej bramki strzelonej przez Michała Koźlika. Warto odnotować trzy strzały z dystansu Janusz Gancarczyka czy strzał w słupek Bartosza Gęsiora. Polonia w tym okresie gry odpowiedziała również jednym trafieniem.
Druga połowa i już w 50 minucie szybko wyprowadzona kontra przez Eryka Krysztopowicza dała nam prowadzenie po strzale Huberta Kolano który przytomnie zamykał akcję. Obraz gry się wyrównał jednak do końca meczu bramek już nie zobaczyliśmy.
MKP Kotwica Kołobrzeg – Polonia Środa WLKP 2:1 (1:1)
I połowa: Trojanowski, Gieraga, Gęsior, Sternicki, Kozajda, Kalupa, Włodyka, zawodnik testowany, Gancarczyk Janusz, Jakubov, Koźlik.
II połowa: Klemmann, Kowalski, Gieraga(60′ Wysocki), Krysztopowicz, Kozajda(60′ Szymański), zawodnik testowany, Staroń, zawodnik testowany(60′ Kalupa), Kolano, Sternicki(60′ Aleksiuk), Koźlik.