Jestem zadowolony z okresu przygotowawczego

Za podopiecznymi trenera Piotra Zajączkowskiego prawie dwumiesięczny okres przygotowawczy, który dał sztabowi szkoleniowemu wiele odpowiedzi i cennych wskazówek.

Nasza drużyna rozegrała w tym czasie łącznie dziewięć gier kontrolnych. Na uwagę zasługuje fakt, że tylko jedno z tych spotkań zakończyło się porażką. – Zespół wrócił do treningów 11. stycznia. W drugim tygodniu przygotowań mieliśmy obóz dochodzeniowy. W czasie okresu przygotowawczego rozegraliśmy dziewięć pożytecznych gier kontrolnych – mówi Piotr Zajączkowski, szkoleniowiec Kotwicy Kołobrzeg. – Jestem zadowolony z pracy, którą zespół wykonał w tym czasie. Wyniki były różne, ale w każdym z tych meczów zespół prezentował się bardzo dobrze pod względem fizycznym i mentalnym a przede wszystkim piłkarskim.

W drużynie podczas zimowego okienka doszło do wielu zmian personalnych. Kadra została uzupełniona doświadczonymi zawodnikami ale również młodymi piłkarzami z bardzo dużym potencjałem. – Uważam, że połączenie młodych zawodników z doświadczonymi ligowcami przyniesie nam wiele korzyści w nadchodzącej rundzie. Młodzież ma wnosić powiew świeżości i optymizmu a starsi zawodnicy mają swoim doświadczeniem i ograniem budować naszą młodzież, a co za tym idzie podnosić kwalifikacje całej drużyny – zaznacza trener naszego zespołu.

Sztab szkoleniowy zwraca uwagę na podejście mentalne drużyny. Postanowiliśmy zapytać naszego szkoleniowca jaka ma być Kotwica Kołobrzeg pod wodzą Piotra Zajączkowskiego.
– Symbol kotwicy jest symbolem męstwa, siły i mocy. Będąc piłkarzem zawsze nie odstawiałem nogi, walczyłem na całej długości i szerokości boiska. Dlatego chcę aby dokładnie tak wyglądała Kotwica Kołobrzeg za mojej kadencji. Ma być to zespół silny piłkarsko i mentalnie – podsumowuje 54. letni szkoleniowiec ekipy z Kołobrzegu.