Dziś rusza liga! Zaprezentujemy się z najlepszej strony, przed nami trudne spotkanie

– Jestem przekonany, że zespół pokaże się z jak najlepszej strony i trzy punkty zostaną w Kołobrzegu – powiedział przed sobotnim spotkaniem z Bałtykiem Gdynia trener Piotr Zajączkowski.

Zimą w drużynie z Kołobrzegu pojawiło się wiele nowych twarzy. Sztab szkoleniowy rozpoczął budowę zespołu, który ma walczyć o grę w górnej ósemce. – Potrzebowaliśmy zawodników ogranych na wyższym poziomie,którzy mają doświadczenie piłkarskie. Tacy piłkarze wzmocnili właśnie nas w tym okienku – powiedział trener Zajączkowski.
Jakie formacje zostały wzmocnione w tym okienku transferowym i jak opisałby nowych zawodników trener Piotr Zajączkowski? – Formację obronną zasilił Artur Gieraga, który ma za sobą występy w Ekstraklasie w barwach Łódzkiego Klubu Sportowego czy Ruchu Chorzów. Jest to bardzo doświadczony środkowy obrońca, który da dużo spokoju i jakości naszej formacji obronnej. Doszło do nas również dwóch braci Gancarczyków. Krzysztof, który występuje na pozycji środkowego pomocnika oraz Janusz, który jest skrzydłowym. Ten drugi ma za sobą występ w reprezentacji Polski prowadzonej przez Franciszka Smudę. Doszli do nas również Piotr Łysiak i Marcin Gawron, którzy również grali na wyższych poziomach rozgrywkowych. Są to zawodnicy, którzy są obecnie w najlepszym wieku do gry.

Oprócz doświadczonych piłkarzy do kadry włączeni zostali młodzi zawodnicy, którzy mają nabierać doświadczenia od starszych kolegów i przynosić zespołowi dużo korzyści w postaci dobrych występów. – Dokonaliśmy również wzmocnień jeśli chodzi o młodzieżowców. W Kotwicy występować będzie Kamil Sternicki oraz Mateusz Wysocki. Do zespołu włączeni są również nasi wychowankowie Kacper Aleksiuk i Mateusz Szymański. Jestem pewien, że chłopcy nabiorą przy starszych zawodnikach doświadczenia i będziemy mieli z nich jeszcze wiele radości – zaznacza szkoleniowiec Kotwicy.

Przed nami pierwsze spotkanie ligowe w tym roku. Do Kołobrzegu przyjedzie zajmująca obecnie szóstą lokatę drużyna Bałtyku Gdynia. W tygodniu sztab szkoleniowy przedstawił zespołowi mocne i słabe strony naszego sobotniego rywala. – Znamy zespół z Gdyni. Mieliśmy szczegółową analizę tego zespołu. Jest to drużyna doświadczona mająca wielu zdolnych młodzieżowców i doświadczonych piłkarzy takich jak Damian Garbacik czy Igor Biedrzycki. Bałtyk ma również w swoich szeregach Michała Marczaka, który wcześniej występował w Kołobrzegu a obecnie ma na swoim koncie dziesięć trafień. Myślę, że będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony w sobotnim spotkaniu. Czeka nas bardzo trudne spotkanie, ale jesteśmy przygotowani. Wiemy, że pierwsze spotkania po zimowym okresie przygotowawczym i przejściu z boisk syntetycznych na trawiaste wyglądają różnie. Jestem jednak przekonany, że zespół pokaże się z jak najlepszej strony i trzy punkty zostaną w Kołobrzegu – kończy Piotr Zajączkowski.