Wygrana w Kleczewie!

Podopieczni trenera Piotra Zajączkowskiego rozgromili w sobotę w Kleczewie tamtejszego Sokoła 5:1! Dwukrotnie do siatki trafiał Janusz Gancarczyk a po jednym golu dołożyli Michał Koźlik, Marcin Gawron i Oskar Frygier. Honorowego gola dla gospodarzy zdobył Mateusz Majer.

Kotwica wyszła szybko na prowadzenie, bo już w 8. minucie meczu.  Po szybkiej, drużynowej akcji piłkę do siatki wpakował Janusz Gancarczyk. Ten sam zawodnik 25. minut później wpisał się ponownie na listę strzelców. Po przebitce piłki głową przez Koźlika futbolówkę przejął Gancarczyk i pewnym strzałem w długi róg bramki pokonał golkipera Sokoła.

Druga odsłona spotkania przyniosła naszej drużynie kolejne okazje do podwyższenia wyniku. W 51. minucie meczu do siatki z rzutu wolnego trafił Michał Koźlik. Chwilę wcześniej Kotwica miała rzut karny, jednak strzał Łukasza Staronia obronił bramkarz Sokoła. Kolejne minuty to mądra gra kołobrzeżan. Zespół prowadzony przez trenera Zajączkowskiego stwarzał sobie okazje do podwyższenia wyniku i utrzymywał się przy piłce. Na osiemnaście minut przed końcowym gwizdkiem prostopadłą piłkę ze środka pola od Piotra Łysiaka otrzymał Marcin Gawron i pewnie pokonał bramkarza gospodarzy. W 80. minucie spotkania bardzo dobrym przyjęciem kierunkowym popisał się Oskar Frygier. Nasz napastnik minął dwóch obrońców Sokoła zabierając się w pole karne i strzelając pewnie po krótkim słupku drużyny z Kleczewa. Dwie minuty później po dośrodkowaniu gospodarzy piłka  spada wprost na głowę Mateusza Majera i wpada do siatki strzeżonej przez Kubę Trojanowskiego.

Trzy punkty wywiezione z Kleczewa dają obecnie naszemu zespołowi 10. miejsce z dorobkiem 29. punktów. Kotwicy do miejsca premiowanego awansem brakuje dwóch punktów. Przed nami jeszcze dwa trudne starcia z Unią Janikowo i rezerwami Pogoni Szczecin. Najbliższe spotkanie odbędzie się już w sobotę o godzinie 11.00 na stadionie im. Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu.