Zadanie wykonane!

Pierwszy z trzynastu celów w rundzie wiosennej wykonany! Kotwica pewnie pokonała na wyjeździe Mieszka Gniezno 0:3. Bramki dla naszego zespołu strzelali Łukasz Staroń, Kamil Włodyka oraz Mateusz Wysocki.  Wygrana w Gnieźnie była naszym dziewiątym zwycięstwem w tym sezonie. 

Pierwsze minuty należały do gospodarzy. Najpierw zespół Mieszka Gniezno miał okazję po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Następnie groźnym strzałem popisał się pomocnik gospodarzy, jednak piłka minęła słupek bramki Jakuba Trojanowskiego. W 8. minucie meczu wynik otworzył Łukasz Staroń, który idealnie w tempo nabiegł na futbolówkę zagrywaną z prawej strony przez Kamila  Sternickiego. Po zdobytym golu losy spotkania się odwróciły. Kotwica utrzymywała się dłużej przy piłce i kreowała kolejne groźne akcje. W 25. minucie meczu blisko strzelania bramki był Oskar Frygier, ale piłka po jego strzale głową przeleciała nad bramką. Pięć minut później zawodnicy Piotra Zajączkowskiego mieli kolejną sytuację do podwyższenia wyniku. Znakomitym przyjęciem kierunkowym z obrońcą Mieszka na plecach zabrał się aktywny tego dnia Frygier, który zagrał piłkę wzdłuż bramki, jednak żaden z naszych zawodników nie zdołał sięgnąć futbolówki. Chwilę później wynik meczu podwyższył Kamil Włodyka, który dobrym technicznym uderzeniem z rzutu wolnego pokonał golkipera gospodarzy. Przez resztę pierwszej części meczu to nasi zawodnicy kontrolowali przebieg spotkania i nie dali stworzyć zagrożenia pod naszą bramką.

Druga połowa spotkania w Gnieźnie to pełna dominacja zespołu z Kołobrzegu. Nasi zawodnicy kreowali kolejne sytuacje jednak ciągle brakowało „kropki nad i” w postaci kolejnego trafienia. Swoje sytuacje mieli Frygier oraz Gieraga, ale niestety nie udało im się podwyższyć rezultatu meczu. W 81. minucie zobaczyliśmy indywidualny rajd Ondreja Jakubova, który wprowadził się z piłką w pole karne i wycofał ją na piąty metr, gdzie znajdował się Mateusz Wysocki. Piłkę po drodze strącił Staroń myląc przy tym bramkarza gospodarzy. Czujny był za to Wysocki, który z piątego metra skierował piłkę do siatki Mieszka.

 

23. kolejka III Ligi grupy II 

Mieszko Gniezno – Kotwica Kołobrzeg 0:3 (0:2)

0:1 – Łukasz Staroń 8′

0:2 – Kamil Włodyka 32′

0:3 – Mateusz Wysocki 81′

 

Kotwica Kołobrzeg: 1. Jakub Trojanowski – 21. Michał Kozajda, 3. Bartosz Gęsior, 4. Artur Gieraga, 11. Ondrej Jakubov (26. Mateusz Szymański 87′) – 22. Kamil Sternicki ( 19. Kacper Aleksiuk 87′), 6. Piotr Łysiak, 7. Łukasz Staroń (16. Eryk Krysztopowicz 90′), 5. Marcin Gawron, 15. Kamil Włodyka (17. Hubert Kolano 75′) – 9. Oskar Frygier (14. Mateusz Wysocki 75′)

Ławka rezerwowych: 13. Grzegorz Kleemann, 14. Mateusz Wysocki, 16. Eryk Krzysztopowicz, 17. Hubert Kolano, 19. Kacper Aleksiuk, 20. Krzysztof Gancarczyk, 26. Mateusz Szymański