Derby dla Kotwicy!

Kotwica Kołobrzeg pokonała po bardzo dobrym spotkaniu Bałyk Koszalin i dopisuje kolejne trzy punkty w tabeli. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył Michał Koźlik, który popisał się znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego. Bohaterem spotkania jest na pewno Jakub Trojanowski. Nasz bramkarz rozegrał znakomite zawody a bardzo dobrą dyspozycję potwierdził broniąc rzut karny. 

Mecz rozpoczął się od ataków Kotwicy. W pierwszej minucie po wrzucie z autu przez Artura Gieragę do głowy najwyżej wyskoczył Michał Kozajda, jednak piłkę złapał Pogorzelec. Chwilę później groźnym strzałem z szesnastu metrów popisał się Łukasz Staroń, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Kolejne minuty to następne ataki naszej drużyny. Najpierw piłkę nad poprzeczką przeniósł Gancarczyk. W kolejnej akcji dobrą sytuację bramkową miał Łysiak, ale piłkę po strzale naszego pomocnika obronił golkiper gospodarzy. Drużyna z Koszalina nie zagroziła naszej drużynie w pierwszych dwudziestu minutach. Kotwica z każdą kolejną minutą napędzała kolejne ataki. Najpierw w poprzeczkę uderzył Janusz Gancarczyk, który popisał się pięknym uderzeniem z dwudziestego metra. Dziesięć minut przed przerwą po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Piotra Łysiaka piłka spadła idealnie na głowę nabiegającego na pierwszy słupek Kozajdy, jednak futbolówka przeleciała nad poprzeczką. W 40. minucie meczu na dwudziestym piątym metrze faulowany był Marcin Gawron. Po kombinacyjnym rozegraniu rzutu wolnego atomowym uderzeniem lewą nogą popisał się Michał Koźlik i piłka trafiła do siatki Bałtyku. Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga zawodników Piotra Zajączkowskiego.

W drugiej części meczu nasi piłkarze od razu rzucili się do ataku. W 49. minucie meczu w polu karnym padł zawodnik gospodarzy a sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Maciej Gregorek i uderzył w swój prawy róg bramki. Fenomenalną interwencją popisał się jednak Kuba Trojanowski, który obronił jedenastkę wykonywaną przez zawodnika gospodarzy. W 60. minucie piłkę na skrzydle dostał Sternicki, który wprowadził się w pole karne. Piłka po jego strzale minimalnie minęła słupek Bałtyku. Kwadrans później zespół Mariusz Lenartowicza miał doskonałą sytuację do wyrównania. Na nasze szczęście bardzo dobry powrót do obrony zaliczył Kozajda, który był faulowany przez atakującego. Ostatnie minuty to próby Bałtyku i wrzucanie długich podań w pole karne Kotwicy. Dobra gra obronna naszego zespołu rozbijała ataki drużyny z Koszalina i ostatecznie to nasi piłkarze cieszą się z trzech punktów.

 

25. kolejka III ligi gr.2 

Bałtyk Koszalin – Kotwica Kołobrzeg 0:1  (0:1)

0:1 – Michał Koźlik 40′

 

Kotwica Kołobrzeg: 1. Jakub Trojanowski – 8. Bartosz Kalupa, 3. Bartosz Gęsior, 4. Artur Gieraga, 21. Michał Kozajda – 22. Kamil Sternicki (17. Hubert Kolano 78′), 6. Piotr Łysiak, 7. Łukasz Staroń (15. Kamil Włodyka 51′), 5. Marcin Gawron(16. Eryk Krysztopowicz 54′), 10. Janusz Gancarczyk (14. Mateusz Wysocki 80′) – 23. Michał Koźlik (9. Oskar Frygier 63′)

Ławka rezerwowych: 13. Grzegorz Kleemann, 9. Oskar Frygier, 14. Mateusz Wysocki, 15. Kamil Włodyka, 16. Eryk Krysztopowicz, 17. Hubert Kolano, 20. Krzysztof Gancarczyk

 

Bałtyk Koszalin: 1. Oskar Pogorzelec – 3. Jędrzej Ponurko, 4. Arkadiusz Jasitczak, 6. Szymon Waleński, 7. Maciej Gregorek – 8. Michał Czenko, 9. Sebastian Ginter, 10. Paweł Rak, 18. Paweł Jachno, 21. Jakub Forczmański – 22. Krystian Kąkol

Ławka rezerwowych: 23. Dawid Szymański, 5. Marcel Pietrykowski, 11. Jakub Janasik, 14. Łukasz Duszkiewicz, 17. Hubert Górka, 19. Kacper Szaflarski, 99. Dawid Gruchała-Węsierski