„Mogliśmy zdobyć więcej bramek”

– Myślę, że dyspozycją z pierwszej połowy potwierdziliśmy, że drzemie w nas ogromny potencja – powiedział strzelec jedynej bramki w meczu przeciwko Bałtykowi Koszalin. Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Michałem Koźlikiem! 

Dopisujemy bardzo ważne trzy punkty do swojego dorobku. Co najważniejsze, trzy punkty po bardzo dobrej grze. 

– Zdawaliśmy sobie sprawę, że mecz z Bałtykiem jest bardzo ważnym spotkaniem. Zmierzyły się ze sobą dwie drużyny z miast, które są od siebie blisko położone. Był to taki dodatkowy smaczek tej rywalizacji. Dobrze weszliśmy w pierwszą połowę, mogliśmy zdobyć więcej niż jedną bramkę. Cieszymy się, że pod koniec pierwszej połowy udało się objąć prowadzenie i w końcowym rezultacie zagrać na zero z tyłu. 

Dla Ciebie to drugie trafienie w tej rundzie. Zostałeś przemianowany z obrońcy na napastnika i radzisz sobie bardzo dobrze. 

– Bramki napędzają każdego zawodnika. Najważniejsze jest jednak to, że jako zespół dopisujemy trzy oczka. Oczywiście, bramka indywidualnie cieszy. Po to jestem żeby pomóc zespołowi. Jeśli chodzi o mnie to nieważne czy strzelę gola, będę asystował czy nie będę miał liczb najważniejsze żebyśmy wygrywali. Zespół jest najważniejszy. 

Pierwsza połowa w waszym wykonaniu była znakomita. Ciągle tworzyliście sobie sytuacje bramkowe, jednak piłka do siatki wpadła tylko raz. 

– Zagraliśmy wysokim pressingiem. Bałtyk miał problem żeby wyjść ze swojej połowy, a kiedy wychodził to zaraz robiliśmy szybki doskok i próbowaliśmy odzyskać piłkę. Ciężko było im utrzymać się przy piłce, dlatego szukali gry dalszymi podaniami. Byliśmy przygotowani na takie rozwiązania. Myślę, że dyspozycją z pierwszej połowy potwierdziliśmy, że drzemie w nas ogromny potencjał. Mamy możliwości i będziemy udowadniać swoją wartość w tym sezonie. 

Wygrana z Bałtykiem to dobry moment żeby rozpocząć passę zwycięstw. Kolejna okazja już za tydzień w Janikowie. 

– Nic tak nie napędza jak zwycięstwa. Zwiększa się wiara, polepsza się atmosfera w zespole i łatwiej się przygotowuje do kolejnych spotkań. Jesteśmy cały czas skoncentrowani na dobrej grze i zwycięstwach. Musimy teraz przełożyć dyspozycję z pierwszej połowy w meczu z Bałtykiem na kolejne spotkania i zagrać tak przez cały mecz.