„Flota to niewygodny rywal”

– Myślę, że dobra gra w nadchodzących spotkaniach będzie kluczem do zdobycia sześciu punktów i zagwarantowaniu sobie pewnego utrzymania – powiedział przed meczem z Flotą Michał Koźlik. Zapraszamy do przeczytania rozmowy z naszym defensorem. 

W czwartek przyjeżdża do nas kolejna drużyna, która nie jest pewna utrzymania. Czeka nas trudne spotkanie? 

– Każdy z tych zespołów, który walczy o utrzymanie jest zdeterminowany do tego by wygrać spotkanie. Tak będzie też w czwartek. Flota to niebezpieczny i niewygodny rywal. Czeka nas ciekawe, ale trudne spotkanie. 

Flota to zespół z naszego województwa. Możemy powiedzieć, że powalczymy o to, kto rządzi na Pomorzu Zachodnim. 

– Można powiedzieć, że czeka nas delikatny przedsmak przed niedzielnym meczem z Gwardią. Zawsze jednak takie spotkania jak z Flotą mają dodatkowy smaczek. Jest to drużyna z województwa zachodniopomorskiego, więc też będzie chciała pokazać kto rządzi na wybrzeżu. My jednak chcemy też udowodnić, że zasługujemy na trzy punkty i pokazać, że jesteśmy po prostu lepsi od zespołu ze Świnoujścia. 

W niedzielę czekają nas lokalne derby. Pojedziemy do Koszalina, gdzie zmierzymy się z Gwardią. 

– Czujemy w powietrzu, że derby z Gwardią zbliżają się wielkimi krokami. Pracujemy mocno w tym tygodniu, bo czekają nas dwa spotkania na przestrzeni czterech dni, więc musimy być jak najlepiej przygotowani do tego by zgarnąć w obu meczach komplet punktów. 

Ważnym elementem w nadchodzących dwóch spotkaniach będzie regeneracja. Zgodzisz się z tym?

– Regeneracja będzie bardzo ważna. Dla nas zawodników nie jest to problem, żeby grać co dwa, trzy dni. Jesteśmy dobrze przygotowani. Chcemy grać jak najwięcej. Po to trenujemy, żeby grać mecze. Odpowiednia regeneracja pozwoli nam na optymalne przygotowanie do tych spotkań. Osobiście jestem za tym, żeby tych meczów było jak najwięcej. Fajnie, że gramy, co dwa, trzy dni. Co prawda mikrocykl wygląda wtedy zupełnie inaczej niż ten, w którym gramy w weekendy, ale nie stanowi to dla nas żadnych przeszkód.