Derby na remis

Remisem zakończyło się spotkanie derbowe pomiędzy Gwardią Koszalin a Kotwicą Kołobrzeg. Jedynego gola dla „Nadmorskich” w doliczonym czasie gry zdobył Hubert Kolano. 

Kotwica pierwszą groźną okazję miała w dziewiątej minucie meczu, kiedy to po dośrodkowaniu Włodyki głową uderzył Staroń. Jednak strzał naszego pomocnika był niecelny. Gwardia miała również swoje okazje, ale były one o tyle niecelne, że Jakub Trojanowski nie musiał interweniować. Pierwsza groźna akcja miała miejsce w dwudziestej minucie meczu. Skrzydłem zerwał się pomocnik drużyny z Koszalina i wycofał na piąty metr pola karnego Kotwicy. Strzał Grossa został zablokowany przez Artura Gieragę. Chwilę później swoją okazję miała Kotwica. Szybkie rozegranie od bramki. Przeniesienie akcji na połowę Gwardii. Krótkie rozegranie piłki pomiędzy Staroniem i Krysztopowiczem zakończone strzałem zewnętrzną częścią stopy tego drugiego jednak obok bramki Skoczyka. Kwadrans przed końcem pierwszej części meczu „biało-niebiescy” mieli bardzo dobra okazję do wyjścia na prowadzenie. Prostopadłą piłkę do Wysockiego zagrał Staroń. Nasz napastnik wyszedł sam na sam z golkiperem Gwardii i niestety przegrał ten pojedynek. Najlepsza okazja w pierwszej części meczu była w 32. minucie meczu. Wysocki wycofał z bocznego sektora pola karnego do wbiegającego Kamila Włodyki, ale piłka po strzale naszego zawodnika trafiła w słupek.

Zaraz po przerwie Kotwica rzuciła się do ataku. Minutę po rozpoczęciu drugiej części meczu bardzo dobrą okazję miał Kamil Włodyka, jednak nasz zawodnik źle trafił w futbolówkę i niecelnie uderzył. W 54. minucie meczu Gwardia wyszła na prowadzenie. Mocnym strzałem w polu karnym popisał się Adam Gross i trafił do siatki Kotwicy. Podopieczni Piotra Zajączkowskiego mieli okazję do tego by odpowiedzieć golem kwadrans później. Piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego spadła na głowę Michała Kozajdy, jednak nasz obrońca uderzył niecelnie. W 81. minucie spotkania doskonałą sytuację do wyrównania miał Gawron, ale piłkę z linii bramkowej po jego strzale wybił golkiper drużyny z Koszalina. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Kotwica doprowadziła do wyrównania. Dobre dośrodkowanie Kamila Sternickiego trafiło do Huberta Kolano, który zamykał akcję i strzałem z powietrza pokonał bramkarza gości.

 

32. kolejka II grupy III ligi

Gwardia Koszalin – Kotwica Kołobrzeg 1:1  (0:0)

1:0 – Adam Gross 54′

1:1 – Hubert Kolano 90+1′

 

Kotwica Kołobrzeg: 1. Jakub Trojanowski – 8. Bartosz Kalupa, 4. Artur Gieraga, 23. Michał Koźlik, 24. Michał Kozajda – 16. Eryk Krysztopowicz (22. Kamil Sternicki 58′), 20. Krzysztof Gancarczyk, 6. Piotr Łysiak, 7. Łukasz Staroń, 15. Kamil Włodyka (17. Hubert Kolano 65′) – 14. Mateusz Wysoki (5. Marcin Gawron 54′)

Ławka rezerwowych: 13. Grzegorz Kleemann, 5. Marcin Gawron, 17. Hubert Kolano, 19. Kacper Aleksiuk, 22. Kamil Sternicki, 26. Mateusz Szymański

 

Gwardia Koszalin: 12. Dawid Skoczyk – 3. Adrian Pytlewski, 4. Fabian Walaszczyk, 6. Daniel Wojciechowski, 8. Daniel Chyła – 9. Adam Gross, 11. Jeremiasz Grela, 14. Gabriel Szygenda, 17. Bartosz Maciąg, 20. Maksymilian Boczek – 21. Aleks Silski

Ławka rezerwowych: 1. Adrian Hartleb, 2. Jakub Czyżewski, 5. MAteusz Bachleda, 10. Dominik Szukiełowicz, 16. Aleks Hendryk, 23. Piotr Sulima, 25. Cezary Bać

 

 

fot. Jacek Wójcik