Trenerzy po derbach

Piotr Zajączkowski i Łukasz Drożdżal podsumowali derbowe spotkanie pomiędzy Kotwicą Kołobrzeg a Gwardią Koszalin, które zakończyło się wynikiem 1:1. 

Piotr Zajączkowski, trener Kotwicy Kołobrzeg: – Gratuluję drużynie Gwardii punktu. Osobiście nie jestem zadowolony z tego, że wywozimy z Koszalina jeden punkt. Przyjechaliśmy tutaj po zwycięstwo. Wiadomo, że derby mają swoje zasady. Mamy  jednak zespół, który posiada dużo jakości piłkarskiej i takie spotkania powinniśmy wygrywać. Uratowaliśmy punkt w doliczonym czasie gry i to jest jedyny pozytyw tego meczu z naszej strony.

Łukasz Drożdżal, trener Gwardii Koszalin: – Mamy w sobie złość tracąc bramkę w doliczonym czasie gry. Uważam, że nasz zawodnik w środku pola był faulowany i sędzia popełnił błąd puszczając akcję. Kotwica wykorzystała nasz brak organizacji w defensywie i strzeliła bramkę dającą remis. Nie jesteśmy zadowoleni z tego wyniku. Musimy szanować każdy punkt, ale przez większość spotkania mogliśmy dowieźć jednobramkową przewagę do końca. Mieliśmy okazję by podwyższyć wynik, ale nie potrafiliśmy trafić do bramki. Ciężko jest cokolwiek na gorąco powiedzieć. Uważam, że wybiegaliśmy to spotkanie i zostawiliśmy dużo zdrowia. Remis nie przekreśla nas jeszcze w walce o utrzymanie. Mamy jeszcze trzy spotkania i musimy w nich szukać punktów. Dziękuję zawodnikom za postawę, determinację i walkę. Dziękuję kibicom za liczne przybycie i doping.