„Zakończyć sezon na dziewiątym miejscu”

-To był ciężki mecz. Musimy szanować ten punkt. Z perspektywy spotkania musimy jednak czuć niedosyt. Ważne jest to, że nie przegraliśmy tego meczu, pokazaliśmy charakter i walczyliśmy do końca – powiedział po meczu z Gwardią Koszalin bramkarz naszego zespołu – Jakub Trojanowski. 

Patrząc na przebieg spotkania powinniśmy żałować, że wracamy z Koszalina tylko z jednym punktem. 

– Mieliśmy sporo dogodnych sytuacji. Niestety ich nie wykorzystaliśmy. Mecz był dość trudny. Były problemy z operowaniem piłką, bo troszkę ona skakała. Mieliśmy więcej dogodnych sytuacji a jednak to Gwardia wyszła na prowadzenie po zamieszaniu w polu karnym i musieliśmy gonić. 

Pracy w meczu z Gwardią nie miałeś za wiele. Jednak musiałeś być ciągle “pod prądem”. Mimo tego, że straciliśmy bramkę to popisałeś się dwoma kluczowymi interwencjami. 

– Nie są to łatwe mecze dla bramkarza. Trzeba być ciągle skoncentrowanym. Cieszę się, że mogłem pomóc zespołowi interwencją kiedy instynktownie wybroniłem strzał głową zawodnika gospodarzy. 

Jeśli mamy szukać plusów po tym spotkaniu to możemy wymienić dwa. W dalszym ciągu od pięciu kolejek jesteśmy niepokonani i wiemy, że w następnym sezonie zagramy ponownie w III lidze. 

– Jest to plus, że jesteśmy w dalszym ciągu niepokonani i punktujemy. Mamy już pewne utrzymanie. Teraz musimy zrobić wszystko żeby zakończyć sezon na dziewiątym miejscu i zdobyć jak najwięcej punktów. 

 

fot. Jacek Wójcik