Górnik pokonany!

W ostatnim spotkaniu ligowym przed własną publicznością Kotwica pokonała Górnika Konin 3:1. Dublet zaliczył Łukasz Staroń a jedno trafienie w doliczonym czasie gry dołożył Kamil Włodyka.

Kotwica dobrze rozpoczęła spotkanie. Już w trzeciej minucie meczu „Nadmorskich” na prowadzenie mógł wyprowadzić Łukasz Staroń, jednak piłkę po strzale głową naszego zawodnika obronił bramkarz gości.  Dziesięć minut później kolejną okazję do podwyższenia miał Hubert Kolano, który niecelnie uderzył na bramkę Ksawerego Szymczaka. Chwilę po strzale naszego pomocnika doskonałą okazję miał Michał Koźlik. Bardzo dobrą interwencją popisał się ponownie golkiper gości. W dwudziestej minucie meczu urazu nabawił się Ondrej Jakubov a w jego miejsce na boisku pojawił się Kacper Aleksiuk. W 29. minucie meczu zawodnicy Piotra Zajączkowskiego w końcu dopięli swego i pokonali bramkarza Górnika. Bardzo dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Piotra Łysiaka trafiło prosto na głowę Łukasza Staronia a nasz zawodnik z piątego metra skierował piłkę do siatki. W dalszej części pierwszej odsłony nasi piłkarze mieli kolejne sytuacje. Niestety ciągle brakowało postawienia „kropki nad i”. Kotwica miała stałe fragmenty gry, które dobrze tego dnia bili na zmianę Krzysztof Gancarczyk z Piotrem Łysiakiem.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Górnika Konin. Zespół Marcina Muzykiewicza dwukrotnie starał się zagrozić rzutami wolnymi z bocznego sektora boiska, ale robili to nieskutecznie. Po kwadransie gry Łukasz Staroń trafił do siatki po raz drugi w dzisiejszym spotkaniu. Nasz pomocnik otrzymał podanie od Janusza Gancarczyka. Ze spokojem minął jednego rywala w polu karnym i uderzeniem lewą nogą pokonał Ksawerego Szymczaka. Na naszego gola szybko odpowiedziała drużyna z Konina. Podanie Pigla z lewej strony wykorzystał Miłosz Nowak, który z dziesiątego metra pokonał Trojanowskiego. Na dziesięć minut przed końcem meczu na boisku pojawił się drugi kołobrzeżanin. W miejsce strzelca dwóch trafień w meczu z Koninem – Łukasza Staronia pojawił się Mateusz Szymański. W końcówce spotkania goście postawili wszystko na jedną kartę. Kotwica wyprowadzała mądre kontrataki, które bardzo utrudniały pracę obrońcom Górnika. W doliczonym czasie gry „biało-niebiescy” skonstruowali dobrą, zespołową akcję, które bliski wykończenia był Michał Koźlik, ale futbolówka minęła minimalnie słupek bramki drużyny z Konina. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry zabójczą kontrę wyprowadziła Kotwica. Indywidualnym rajdem popisał się Kamil Włodyka, który położył w polu karnym obrońcę Górnika i strzałem w długi róg ustalił wynik dzisiejszego meczu.