Zwycięstwo na koniec sezonu

W ostatnim meczu sezonu 2020/21 III ligi Kotwica Kołobrzeg pewnie pokonała Chemika Police 2:6. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Kamil Włodyka oraz Michał Koźlik, którzy trafili kolejno dwa i cztery razy do siatki Chemika.

Zawodnicy z Kołobrzegu byli aktywni w dzisiejszym spotkaniu od samego początku. W ciągu pierwszych pięciu minut nasi piłkarze trzykrotnie przedostali się pod bramkę gospodarzy i stworzyli sobie sytuacje bramkowe.  Ataki Kotwicy przyniosły efekt już w ósmej minucie meczu. Strzał aktywnego Janusza Gancarczyka został zablokowany przez obrońcę Chemika a piłka wyszła poza pole gry. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Łysiaka trafiło na głowę Koźlika, który przedłużył piłkę, ta odbiła się od obrońcy policzan i trafiła pod nogi Kamila Włodyki, który z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki. Pięć minut po trafieniu Włodyki wynik podwyższył Michał Koźlik. Nasz napastnik otrzymał dobre dośrodkowanie z głębi pola od Kacpra Aleksiuka i strzałem tuż przy słupku pokonał golkipera gospodarzy. W dwudziestej minucie spotkania kontuzji nabawił się Janusz Gancarczyk. Uraz okazał się na tyle poważny, że nasz zawodnik musiał opuścić boisko. W jego miejsce pojawił się Hubert Kolano. W 27. minucie spotkania Kotwica strzeliła kolejną bramkę. Ładną, zespołową akcję wykończył Kamil Włodyka, dla którego było to drugie trafienie w dzisiejszym spotkaniu. Dziesięć minut później zespół Piotra Zajączkowskiego zdobył czwartego gola. Dośrodkowanie z bocznej strefy od Kamila Włodyki trafiło na głowę Michała Koźlika i nasz napastnik trafił do siatki po raz drugi.  „Biało-niebiescy” nie mieli litości dla zespołu z Polic. Pięć minut przed przerwą dośrodkowanie Bartosza Kalupy wykorzystał Michał Koźlik, dla którego było to trzecie trafienie w dzisiejszym meczu.

Druga część spotkania nie rozpoczęła się tak intensywnie jak pierwsze połowa. Kotwica utrzymywała się przy piłce, ale gospodarze wyprowadzali groźne kontry. Na nasze szczęście żaden ze strzałów nie trafił w światło bramki Trojanowskiego. W 65. minucie okazję do podwyższenia wyniku miał Hubert Kolano. Nasz pomocnik zamknął dośrodkowanie Kalupy, jednak piłka po jego uderzeniu głową przeleciała wzdłuż linii bramkowej. Na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem do siatki trafił ponownie Michał Koźlik. Nasz napastnik wykorzystał błąd w rozegraniu Chemika. Przechwycił piłkę minął bramkarza i trafił w słupek. Jednak piłka wróciła ponownie pod nogi naszego piłkarza, który tym razem trafił już do siatki drużyny z Polic. W 81. minucie meczu Chemik zdobył bramkę honorową. Pierwszego gola dla gospodarze strzelili dopiero w 81. minucie. Długie podanie na skrzydło, Szymański mimo walki i wślizgu przegrywa pojedynek a Trojanowskiego pokonuje Michał Chyrek, który mocnym uderzeniem pod poprzeczkę strzela gola dla Chemika w pojedynku z Kotwicą. Po stracie bramki zespół z Kołobrzegu rzucił się do ataku. Najpierw strzał z dystansu Marcina Gawrona przeleciał nad poprzeczką bramki drużyny z Polic. Chwilę później skrzydłem zerwał się Eryk Krysztopowicz, ale piłka po jego uderzeniu minęła słupek Chemika. W ostatniej akcji meczu gospodarze strzelili drugiego gola. Ładnym uderzeniem z zza szesnastki popisał się Kamil Chmielowiec, który trafił w samo okienko bramki Trojanowskiego. Arbiter spotkania nie pozwolił  Kotwicy na rozpoczęcie od środka i zakończył spotkanie w Policach.