PP: Gramy dalej

Zespół Piotra Zajączkowskiego pokonał w pucharowym spotkaniu Olimp Złocieniec 4:1 . Bramki dla naszego zespołu zdobyli Kamil Sternicki, Eryk Krysztopowicz, Michał Koźlik oraz Marcin Gawron.

Kotwica mogła wyjść na prowadzenie już w trzeciej minucie spotkania. Piłkę z prawej strony pola karnego dośrodkował Kamil Sternicki prosto na głowę Włodyki, ale nasz pomocnik uderzył niecelnie. W 29. minucie spotkania  lewym skrzydłem zerwał się Włodyka, który wycofał na piąty metr do wbiegających zawodników Kotwicy. Zamiary naszego pomocnika odczytał bramkarz Olimpu jednak wypuścił piłkę z rąk. Ta spadła prosto pod nogi Kamila Sternickiego, który bez problemów trafił do siatki drużyny ze Złocieńca i otworzył wynik spotkania. Chwilę później ładną indywidualną akcją popisał się Łukasz Staroń. Nasz pomocnik minął trzech zawodników Olimpu wszedł w pole karne i oddał strzał na bramkę. Uderzenie końcówkami palców obronił jednak golkiper gospodarzy. Blisko drugiego gola byli na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy Michał Koźlik i Łukasz Staroń. Najpierw piłka po strzale głową Koźlika trafiła w słupek. Do futbolówki dopadł Staroń jednak jego dobitkę instynktownie obronił bramkarz drużyny ze Złocieńca. Chwilę później strzelec pierwszej bramki wycofał na szesnastkę do Włodyki, ale po raz kolejny dobrą interwencją popisał się bramkarz gospodarzy.

Druga połowa to dalsza dominacja Kotwicy. Dobre dośrodkowania Szymańskiego, który pojawił się na boisku zaraz po przerwie stwarzały zagrożenie pod bramką zespołu ze Złocieńca. Niestety brakowało wykończenia mimo wygranych pojedynków w polu karnym. W 67. minucie meczu prawym skrzydłem zerwał się Eryk Krysztopowicz, który minął dwóch obrońców Olimpu wszedł w pole karne i mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi ze Złocieńc. Dwie minuty później Olimp strzalił gola kontaktowego. Wrzutka z rzutu wolnego przeleciała wzdłuż obrońców Kotwicy odbiła się od słupka i wpadła do siatki Grzegorza Kleemanna. „Nadmorscy” szybko odpowiedzieli na kontaktową bramkę drużyny ze Złocieńca. Bardzo dobre dośrodkowanie Mateusza Szymańskiego trafiło na głowę Michała Koźlika, który zdobył trzecią bramkę dla naszego zespołu w dzisiejszym meczu. Cztery minuty przed końcem wynik meczu ustalił Marcin Gawron, który otrzymał piłkę ze skrzydła od Łukasza Staronia i strzałem przy słupku nie dał szans golkiperowi drużyny ze Złocieńca. W doliczonym czasie gry bramkę mógł zdobyć Bartosz Jarzębski, który w końcówce meczu pojawił się na boisku. Naszego wychowanka uprzedził jednak bramkarz Olimpu, który rozegrał bardzo dobre zawody.