Kotwica górą w pierwszym sparingu

Za nami pierwsza gra kontrolna w okresie przygotowawczym do nowego sezonu. Kotwica Kołobrzeg pokonała trzecioligowca zza miedzy – Bałtyk Koszalin 2:0. Gole dla naszego zespołu trafiali Dawid Cempa i Grzegorz Skowroński.

„Nadmorscy” wystąpili w dzisiejszym meczu w składzie złożonym głównie z nowych i testowanych zawodników. W pierwszym kwadransie oba zespoły operowały piłką w środkowej strefie. Bałtyk wyszedł wysokim pressingiem, dzięki czemu stworzył sobie pierwszą sytuację bramkową. Na szczęście Kotwicy na linii czuwał Oskar Pogorzelec, który wybił w ostatnim momencie futbolówkę z bramki. Chwilę później ładną kombinacyjną akcją popisał się tercet Pacała – Bartoś – Barzyk, jednak ten ostatni za mocno podał do Bartosia i piłka wyszła na aut bramkowy.  Najlepszą okazję do objęcia prowadzenia miał Grzegorz Goncerz. Nasz napastnik minął obrońcę Bałtyku i zza pola karnego uderzył w poprzeczkę.

Druga połowa zaczęła się lepiej dla Kotwicy. Pierwsza okazja do objęcia prowadzenia zamieniła się w rzut wolny.  Na czystą pozycję wyszedł Grzegorz Goncerz, który na szesnastym metrze został sfaulowany przez obrońcę Bałtyku. Sędzia odgwizdał rzut wolny, do którego podszedł Dawid Cempa. Nasz nowy nabytek pięknym strzałem nad murem nie dał szans bramkarzowi drużyny z Koszalina i trafił w samo okienko.  W ostatnich minutach spotkania zespół z Koszalina stwarzał zagrożenia po stałych fragmentach gry. Najpierw po rzucie wolnym, następnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W bramce czujny był ciągle Oskar Pogorzelec. Na sześć minut przed końcem Kotwica podwyższyła swoje prowadzenie. Z lewej strony boiska bardzo dobrze rzut rożny bił Mateusz Szymański. Na piłkę idealnie nabiegł Grzegorz Skowroński i strzałem głową trafił do siatki.