Kotwica wygrywa w kolejnym sparingu

Kotwica Kołobrzeg pewnie pokonuje w trzeciej grze kontrolnej czwartoligowy Rasel Dygowo 6:0. Spotkanie zakończyło tygodniowy obóz dochodzeniowy, który przechodzili podopieczni Dietmara Brehmera.

W trzeciej minucie spotkania Kotwica miała pierwszą okazję do wyjścia na prowadzenie. Dośrodkowanie z bocznego sektora boiska od Piotra Łysiaka trafiło prosto na głowę Chromińskiego. Strzał naszego nowego zawodnika odbił bramkarz Rasela. Piłka spadła pod nogi Obsta, jednak strzał obrońcy Kotwicy był mocno niecelny. Siedem minut później dwójkowa akcja Szygenda-Chromiński została zakończona strzałem naszego napastnika. Na posterunku ponownie znajdował się golkiper gości. W trzynastej minucie spotkania Kotwica otworzyła wynik spotkania. Prostopadłą piłkę ze środkowej strefy zagrał Chromiński, który wypatrzył Jagodzińskiego. Przebywający na testach w Kotwicy zawodnik nie dał szans golkiperowi gości i strzałem w długi róg bramki zdobył bramkę numer jeden. Drugiego gola dla „Nadmorskich” zdobył aktywny Dominik Chromiński, który w dość niespodziewany sposób złożył się do uderzenia w polu karnym i przelobował golkipera gości. Na osiem minut przed przerwą zespół Dietmara Brehmera mógł podwyższyć prowadzenie. W polu karnym faulowany był Leszek Jagodziński. Do jedenastki podszedł Grzegorz Goncerz, jednak piłka po mocnym uderzeniu naszego napastnika przeleciała nad poprzeczką.

W przerwie meczu sztab szkoleniowy zdecydował się na dziewięć zmian. Na boisku pozostali Obst i Martuszewski. Na placu gry pojawili się Maciejowski, Jakubov, Kalupa, Cieślicki, Bartoś, Piela, Aleksiuk i Cempa. Już trzy minuty po przerwie biało-niebiescy mogli strzelić trzeciego gola. Ładna kombinacyjna akcja Kalupy z Aleksiukiem.  Kołobrzeżanin dośrodkował po ziemi na pierwszy słupek, gdzie znajdował się Cempa. Napastnik Kotwicy uderzył piętą, jednak piłka leciała za lekko by trafiła do bramki. Drugi kwadrans Kotwica rozpoczęła od gola. odbiór na połowie przeciwnika. Piłka trafiła na skrzydło do Jakubova, który na siódmy metr wystawił piłkę Cempie i nasz napastnik trafił do siatki gości. Pięć minut później Ondrej Jakubov zanotował drugą asystę w dzisiejszym spotkaniu. Dawid Cempa zagrał na lewe skrzydło do Słowaka, ten dośrodkował prosto na głowę Jakuba Pieli, który podwyższył rezultat meczu. Na kwadrans przed końcem swojego drugiego gola w meczu zdobył Cempa. Rosły napastnik otrzymał piłkę od Pieli i strzałem z dwunastego metra pokonał golkipera gości. Szóstego gola w dzisiejszym spotkaniu zdobył Jakub Cieślicki. Cempa ze środka pola zewnętrzną częścią stopy zagrał do zawodnika występującego w rezerwach Lechii Gdańsk. Ten zdecydował się na strzał z szesnastego metra. Piłka po jego uderzeniu odbiła się od dwóch słupków i trafiła do siatki.

Kotwica Kołobrzeg – Rasel Dygowo 6:0 (2:0)

1:0 – Leszek Jagodziński 13′

2:0 – Dominik Chromiński 35′

3:0 – Dawid Cempa 63′

4:0 – Jakub Piela 68′

5:0 – Dawid Cempa 75′

6:0 – Jakub Cieślicki 84′

Kotwica Kołobrzeg: Jakub Trojanowski ( Mateusz Maciejowski 46′) – Michał Kozajda (Bartosz Kalupa 46′), Robert Obst (Oliver Barzyk 60′), Igor Martuszewski, Jakub Szarpak (Ondrej Jakubov 46′) – Leszek Jagodziński ( Jakub Cieślicki 46′), Piotr Łysiak ( Kamil Bartoś 46′), Marcin Gawron (Mateusz Rościszewski 46′), Gabriel Szygenda ( Jakub Piela 46′) – Dominik Chromiński ( Kacper Aleksiuk 46′), Grzegorz Goncerz (Dawid Cempa 46′)

Ławka rezerwowych: Mateusz Maciejowski, Oliver Barzyk, Bartosz Kalupa, Ondrej Jakubov, Kamil Bartoś, Mateusz Rościszewski, Jakub Cieślicki, Jakub Piela, Kacper Aleksiuk, Dawid Cempa, Krzysztof Gancarczyk