Pozytywny sprawdzian przed ligą

Za zawodnikami „biało-niebieskich” ostatni sprawdzian przed ligową. Nasi zawodnicy pokonali czwartoligowy Olimp Gościno aż 9:0. W następną niedzielę podopieczni Dietmara Brehmera zainaugurują w Szczecinie trzecioligowe rozgrywki. Rywalem naszego zespołu będzie wicelider ubiegłego sezonu – Świt Szczecin.

Kotwica od początku rzuciła się do ataku. Najpierw bliski wykorzystania błędu obrońców Gościna był Dawid Cempa. Naszego napastnika ubiegł niestety bramkarz Olimpu. Chwilę później kolejną okazję do strzelenia bramki miał Chromiński. Jego uderzenie po dośrodkowaniu Jagodzińskiego trafiło w poprzeczkę. W ósmej minucie meczu szybka akcja lewym skrzydłem Kotwicy. Szarpak wrzuca prosto na głowę Dawida Cempy, który pewny, strzałem w boczny róg trafia do bramki drużyny z Gościna. W dwudziestej siódmej minucie goście stworzyli pierwsze zagrożenie pod bramka Pogorzelca.  Strzał zza szesnastki poleciał wysoko nad bramką i nasz bramkarz nie musiał się wykazać w tej sytuacji. Trzy minuty później Kotwica strzeliła drugiego gola. Kombinacyjna akcja trójki Łysiak-Cempa-Chromiński. Łysiak zagrywa do stojącego tyłem do bramki Cempy, który zgrywa do Chromińskiego. Nasz zawodnik wprowadza się w pole karne gości i pewnym strzałem trafia do siatki. Chwilę później drugiego gola w spotkaniu zdobył ponownie Chromiński. Marcin Gawron zagrał piłkę przed pole karne do naszego zawodnika. Były piłkarz Sokoła Kleczew obraca się z obrońcą gości i technicznym strzałem zza szesnastki trafia do bramki czwartoligowca. Nadmorscy poszli za ciosem i zaraz po wznowieniu przez Olimp odebrali piłkę. Mateusz Rościszewski zagrał prostopadle do Cempy, który najpierw trafia w słupek. Futbolówka wróciła do naszego napastnika, który za drugim razem trafił pewnie do siatki. Na pięć minut przed przerwą trzecie trafienie zaliczył Chromiński. Nasz pomocnik wprowadził się z lewego skrzydła w pole karne i strzałem w dalszy róg bramki pewnie pokonał golkipera drużyny z Gościna.

W przerwie Dietmar Brehmer zdecydował się na dziewięć zmian. Na placu gry zostali tylko Koźlik i Pogorzelec. Druga połowa mogła rozpocząć się od szybkiego gola dla Kotwicy. Kalupa z prawej strony wycofuje na siódmy metr do Aleksiuka, który nieczysto trafia w piłkę i jego strzał broni golkiper gości. W pięćdziesiątej piątej minucie Krzysztof Gancarczyk zagrał do Kacpra Aleksiuka, który uderzył na bramkę zespołu z Gościna. Piłka odbiła się jeszcze od obrońcy Olimpu i wpadła do siatki. Na siódme trafienie kibice zebrani przy Śliwińskiego nie musieli długo czekać. W pole karne wpadł Szygenda, który został sfaulowany przez obrońcę gości. Arbiter podyktował jedenastkę, do której podszedł Krzysztof Gancarczyk. Nasz pomocnik pewnym strzałem w boczną siatkę pokonał bramkarza gości, który po raz kolejny musiał wyciągać piłkę z siatki. Na kwadrans przed końcem trafienie zaliczył Grzegorz Goncerz, który otrzymał piłkę od Kacpra Aleksiuka i bez problemów trafił do pustej bramki. W ostatnich minutach meczu wynik spotkania ustalił Łukasz Staroń, któremu przy bramce asystował strzelec poprzedniej bramki.

Kotwica Kołobrzeg – Olimp Gościno 9:0 (5:0)

1:0 – Dawid Cempa 8′

2:0 – Dominik Chromiński 30′

3:0 -Dominik Chromiński 35′

4:0 – Dawid Cempa 36′

5:0 – Dominik Chromiński  40′

6:0 – Kacper Aleksiuk 55′

7:0 – Krzysztof Gancarczyk  60′ (rzut karny)