Trzy punkty wracają do Kołobrzegu!

Kotwica na spotkaniach wyjazdowych w Gdyni z Bałtykiem nie wygrała od 2012 roku. Dzisiaj feralna passa została przerwana. Kotwica wraca do Kołobrzegu z trzema punktami pokonując zespół Grzegorza Nicińskiego 2:1. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Leszek Jagodziński i Grzegorz Goncerz.

Mecz mógł rozpocząć się od bramki Kotwicy. Błąd Garbacika przy wyprowadzeniu. Piłkę przechwycił Grzegorz Goncerz. Nasz napastnik wprowadza się w pole karne, oddaje strzał, ale piłka minimalnie przelatuje koło słupka bramki Bałtyku. W dziewiątej minucie spotkania Kotwica wykorzystała kolejny błąd w szeregach obrony Bałtyku. Tym razem futbolówkę odebrał Cempa. Zagrał do Leszka Jagodzińskiego, który z szesnastego metra uderzył w lewy róg bramki Bałtyku i wyprowadził „Nadmorskich” na prowadzenie. W drugim kwadransie meczu Bałtyk zaczął więcej utrzymywać się przy piłce i stwarzać zagrożenie pod bramką Pogorzelca. W 25.  minucie meczu gospodarze stworzyli drugą groźną sytuację. Z lewej strony pola karnego do Marczaka wrzucił pomocnik Bałtyku. Strzał byłego zawodnika Kotwicy został jednak zablokowany przez Igora Martuszewskiego. Chwilę później odpowiedziała Kotwica. Marcin Gawron zagrał do Leszka Jagodzińskiego, który przy próbie przyjęcia został sfaulowany w okolicach szesnastki. Do rzutu wolnego podszedł Dawid Cempa, ale piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką. W 35. minucie spotkania w bocznym sektorze boiska zawodnika Bałtyku faulował Robert Obst. Zespół Grzegorza Nicińskiego dośrodkował w pole karne. Najwyżej do głowy wyskoczył zawodnik Bałtyku, ale piłkę pewnie złapał Oskar Pogorzelec.

Zespół Dietmara Brehmera od razu po rozpoczęciu drugiej części meczu rzucił się do ataku. Gawron zagrał prostopadłą piłkę do Cempy, który dośrodkował w pole karne. Piłkę zatrzymał w dość kontrowersyjny sposób obrońca gospodarzy, ale gwizdek sędziego milczał. Chwilę później z kontrą wyszedł Bałtyk. Pomocnik zespołu z Gdyni złamał z lewego skrzydła do środka i oddał strzał na bramkę Kotwicy. Całe szczęście uderzenie zablokował jeden z obrońców kołobrzeżan. W 56. minucie spotkania Kotwica podwyższyła prowadzenie. Idealnie na głowę Grzegorza Goncerza z lewej strony wrzucił Mateusz Rościszewski. Nasz napastnik wykorzystał brak krycia w polu karnym i pewnym strzałem głową z piątego metra pokonał golkipera Bałtyku. Niecałe dziesięć minut później Bałtyk zdobył bramkę kontaktową. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na długi słupek zostało zgrane na szesnasty metr, gdzie znajdował się Damian Garbacik, który ładnym strzałem z woleja pokonał Oskara Pogorzelca. Bałtyk po strzeleniu bramki zaczął napierać na obrońców Kotwicy. Na szczęście uderzenia gospodarzy były blokowane przez naszych obrońców albo leciały obok bramki Pogorzelca. W 89. minucie meczu za niebezpieczny faul w środkowej strefie boiska ukazany został Jakub Szarpak. Chwilę później Bałtyk mógł doprowadzić do wyrównania. Z rzutu wolnego ze środka boiska piłka została dośrodkowana w pole karne. Najlepiej w zamieszaniu odnalazł się zawodnik gospodarzy, ale jego strzał poszybował wysoko nad bramką Kotwicy.