Trenerzy o meczu Jarota – Kotwica

Szkoleniowcy obu drużyn podsumowali spotkanie 5. kolejki III ligi pomiędzy Jarotą Jarocin a Kotwicą Kołobrzeg. Przeczytajcie wypowiedzi Dietmara Brehmera oraz Piotra Garbarka. 

Dietmar Brehmer, trener Kotwicy Kołobrzeg: – Mecz w drugiej połowie był pod naszą kontrolą. Szybko strzeliliśmy bramkę i w pewnych aspektach pozwoliliśmy wymienić więcej podań przeciwnikom. Ale kontrolowaliśmy to spotkanie. Z pierwszej części meczu jestem mniej zadowolony. Był to ogólny chaos w wykonaniu obu zespołów. W drugiej części spotkania mieliśmy przewagę fizyczną i niwelowaliśmy wszelkie zagrożenia w obronie. Wygrywaliśmy pojedynki w powietrzu i zdobywaliśmy drugie piłki. Pozwalało to nam przenieść grę na połowę rywala. Tego chcieliśmy i jako zespół realizowaliśmy. Piłka nożna to gra błędów a my zmusiliśmy dzisiaj do tego naszych przeciwników. Mieliśmy swoje inne sytuacje, po których mogliśmy zdobyć bramki. Trafiliśmy do siatki Jaroty dwukrotnie i cieszymy się  z tych bramek. W piłce nożnej nie można być niczego pewnym. Szczególnie w takich warunkach z jakimi mieliśmy do czynienia na boisku w Jarocinie. Ale nasza przewaga fizyczna i techniczna pozwoliła mojemu zespołowi lepiej się do tych warunków dostosować.

 

Piotr Garbarek, trener Jaroty Jarocin: – Kotwica jest zespołem z innymi aspiracjami niż my. Wiedzieliśmy jakie czeka nas spotkanie i to się potwierdziło. Uważam, że nie byliśmy zespołem zdecydowanie gorszym. Skupiamy się bardziej na sobie. Popełniliśmy dwa błędy, które kosztowały nas stratę punktów. Tak naprawdę oprócz tych prezentów Kotwica nie miała żadnej stuprocentowej sytuacji. Gdyby przez większą część meczu utrzymywał się bezbramkowy remis to mielibyśmy więcej miejsca na boisku i moglibyśmy stworzyć zagrożenie z kontry. Nie zawsze nam to wychodziło. Wprowadziliśmy świeżych skrzydłowych, ale było to już przy wyniku 0:1. Był to dla nas bardzo trudny początek sezonu. Mieliśmy swoje problemy przed sezonem i mocny terminarz na początku rozgrywek. Nie szukamy usprawiedliwienia, bo sami popełniliśmy błędy, które kosztowały nas stratę trzech punktów.