Unia pokonana!

Zwycięstwem kończy Kotwica Kołobrzeg mini maraton trzech meczów na przełomie tygodnia. Podopieczni Dietmara Brehmera pokonali w Janikowie tamtejszą Unię 4:1. Bramki dla naszego zespołu strzelali Dominik Chromiński, Dawid Cempa, Marcin Gawron i Mateusz Rościszewski.

Kotwica spotkanie w Janikowie rozpoczęła od dwóch groźnych kontr. Najpierw w pole karne wprowadził się Kamil Bartoś, który strzelił mocno nad poprzeczką. Chwilę później prawym skrzydłem zerwał się Dominik Chromiński. Nasz pomocnik wbiegł w pole karne, ale piłka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką bramki Fabiszewskiego. W 11. minucie meczu na trzydziestym metrze faulował Kostkowski. Arbiter odgwizdał przewinienie naszego obrońcy. Zawodnik gospodarzy zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego. Sprawiło ono wiele trudu Oskarowi Pogorzelcowi, ale nasz bramkarz wyszedł zwycięsko z tego pojedynku. W 27. minucie meczu Leszek Jagodziński minął dwóch zawodników. Wrzucił piłkę w pole karne, ale niestety żaden z naszych zawodników nie zamykał akcji i piłka wyszła na aut bramkowy. Dwie minuty później ponownie skrzydłem zerwał się aktywny tego dnia Jagodziński. Nasz pomocnik po ziemi zagrywa wzdłuż piątego metra. W ostatniej chwili Cempę ubiegł obrońca gospodarzy i wybił piłkę na aut. W 42. minucie meczu w polu karnym faulowany był Dawid Cempa. Sędzia wskazał na wapno. Do piłki podszedł Dominik Chromiński i pewnym strzałem w swój prawy róg pokonał golkipera Unii. Kotwica długo nie nacieszyła się z prowadzenia. W 45. minucie meczu piłkę w pole karne dośrodkował zawodnik Unii. Tam doszedł do niej Gracjan Goździk i pokonał Oskara Pogorzelca.

W 58. minucie meczu prawym skrzydłem zerwał się Grzegorz Goncerz. Nasz napastnik wszedł w pojedynek jeden na jeden z Maciejem Mysiakiem, który faulował naszego zawodnika. Sędzia pokazał obrońcy gospodarzy drugą żółtą kartkę i Unia kończyła ten mecz w dziesiątkę. Do piłki podszedł Dawid Cempa, który pięknym strzałem w same okienko bramki Unii nie dał szans golkiperowi gospodarzy i Kotwica ponownie wyszła na prowadzenie. Dwanaście minut później „Nadmorscy” mieli rzut rożny. Do piłki podszedł Piotr Łysiak, który mocno uderzył piłkę na piąty metr. Golkiper gospodarzy wypiąstkował prosto na głowę Roberta Obsta. Ale strzał naszego obrońcy powędrował obok bramki. Trzy minuty później prowadzenie mógł podwyższyć Goncerz. Nasz napastnik otrzymał prostopadłą piłkę od Mateusza Rościszewskiego i mocnym strzałem trafił w poprzeczkę bramki Unii. Na pięć minut przed końcem Kotwica podwyższyła prowadzenie. Kolejna kontra zespołu prowadzonego przez Michała Wojtowicza. Dawid Cempa wycofał na szesnastkę do Marcina Gawrona, który pięknym strzałem od poprzeczki strzelił trzeciego gola dla biało-niebieskich. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Kotwica wbiła gwóźdź do trumny Unii. Grzegorz Goncerz zagrał wzdłuż piątego metra prosto do nabiegającego Mateusza Rościszewskiego, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki.