PP: Kotwica pokonuje Mechanika

Kotwica Kołobrzeg pokonuje w Bobolicach tamtejszego Mechanika 1:0 i awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski. Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył Damian Kostkowski.

Pierwszy kwadrans gry nie porywał z jednej i drugiej strony. Kotwica utrzymywała się przy piłce, ale zespół Dietmara Brehmera nie stworzył żadnej groźnej sytuacji pod bramką Mechanika. Chwile później ładną indywidualną akcją popisał się na prawym skrzydle Bartosz Kalupa. Nasz obrońca minął trzech zawodników Mechanika i zakończył całość strzałem. Niestety uderzenie Kalupy przeleciało obok bramki. W 19. minucie odbiór w bocznym sektorze zaliczył Mateusz Rościszewski. Nasz pomocnik wbiegł z piłką w pole karne, oddał strzał, ale przelatuje on obok dalszego słupka. Dwanaście minut później naszemu zespołowi udało się objąć prowadzenie. Krótkie rozegranie rzutu rożnego przez Łukasza Staronia i Jakuba Szarpaka. Ten drugi dośrodkowuje na dalszy słupek, gdzie najwyżej do głowy wyskakuje Damian Kostkowski i nie daje szans bramkarzowi gospodarzy. Na siedem minut przed końcem ponownie zrobiło się  groźnie pod bramką Mechanika za sprawą duetu Szarpak – Kostkowski. Niestety piłka po uderzeniu głową przez naszego środkowego obrońcę minimalnie minęła słupek bramki.

W przerwie meczu sztab szkoleniowy zdecydował się na trzy zmiany. Na drugą część spotkania nie wyszli Damian Kostkowski, Mateusz Rościszewski i Marcin Gawron. W ich miejsce pojawili się Piotr Łysiak, Leszek Jagodziński oraz Robert Obst. Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce pięć minut po przerwie. Łukasz Staroń zdecydował się na strzał z szesnastu metrów, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Kolejna akcja, w której Kotwica stworzyła zagrożenie miała miejsce w 70. minucie. Robert Obst odebrał piłkę na linii środowej, minął trzech zawodników Mechanika i zdecydował się na strzał. Niestety uderzenie naszego obrońcy było zbyt lekkie. Chwilę później z rzutu wolnego z bocznego sektora dośrodkował Piotr Łysiak. Do głowy wyskoczył Obst, ale uderzenie z głowy naszego zawodnika obronił bramkarz Mechanika. W 73. minucie meczu gospodarze wyszli z groźną kontrą. Sam na sam z Maciejowskim znalazł się Jabłoński, ale górą z tego pojedynku był nasz bramkarz. Kotwica miała pod koniec możliwość podwyższenia wyniku, ale niestety żaden z naszych zawodników nie zdołał trafić do siatki.