Cenny remis w Szczecinie

Kotwica remisuje w Szczecinie po ciężkim meczu z rezerwami Pogoni 1:1. Jedyną bramkę w dzisiejszym spotkaniu zdobył Dawid Cempa, który trafił do siatki gospodarzy z rzutu karnego.

Początek meczu mógł zacząć się kapitalnie dla Kotwicy. W 4. minucie meczu pierwsza groźna sytuacja pod bramka Pogoni. Jagodziński zagrał prostopadłą  piłkę do Jakuba Szarpaka, który zagrał wzdłuż piątego metra ,ale przeleciała ona na aut. Chwilę później Dawid Rezaian faulował Mateusza Rościszewskiego. Kotwica postanowiła na kombinacyjne rozegranie. Piotr Łysiak zagrał do Dominka Chromińskiego. Nasz pomocnik wrzucił w pole karne, gdzie był Damian Kostkowski. Obrońca kołobrzeżan wyskoczył do głowy, ale jego uderzenie przeleciało nad poprzeczką. Pogoń pierwsze zagrożenie stworzyła w 23. minucie meczu. Mariusz Fornalczyk wszedł ze skrzydła do środka i zdecydował się na uderzenie, ale trafiło ono prosto w ręce Oskara Pogorzelca. W 35. minucie meczu Leszek Jagodziński zagrał prostopadle do Grzegorza Goncerza obrońca Pogoni przepuścił piłkę a nasz napastnik wyszedł sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Niestety całość trwała za długo a strzał byłego zawodnika  Stali Rzeszów przeleciał nad bramką Dumy Pomorza.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków gospodarzy. Najpierw przed polem interweniować musiał Oskar Pogorzelec. Później nasz bramkarz musiał zmuszony został do kolejnej interwencji. Tym razem  po strzale z dystansu wybił na rzut rożny. W 54. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na dalszy słupek, gdzie znajdował się Wojciech Lisowski, który strzałem głową skierował piłkę do siatki. Po pierwszym kwadransie drugiej części meczu Kotwica mogła doprowadzić do wyrównania. Leszek Jagodziński zdecydował się na strzał zza pola karnego. Bramkarz wybił przed siebie. Czujnie zachowali się Damian Kostkowski i Grzegorz Goncerz, ale ostatecznie piłkę wybili obrońcy gospodarzy.  Chwilę później Nadmorscy mieli aut z wysokości szesnastego metra. Michał Kozajda wrzucił w pole karne, tam piłkę przebił Robert Obst. Spadła ona pod nogi Damiana Kostkowskiego który sytuacyjnie uderzył z uda a futbolówka minimalnie przeleciała obok słupka bramki Portowców. W 79. Minucie w polu karnym faulowany był Kamil Bartoś. Sędzia wskazał na rzut karny. Do piłki podszedł Dawid Cempa i pewnym strzałem pokonał Dariusza Krzysztofka. W końcówce Kotwica rzuciła się do ataku i próbowała przechylić szalę na swoją korzyść. Niestety mimo kilku prób ze strony „biało-niebieskich” nasi zawodnicy podzielili się w piątkowe popołudnie punktami z drugą drużyną Pogoni Szczecin.