Kotwica górą w Toruniu!

Nadmorscy wywożą z Torunia komplet punktów! Kotwica Kołobrzeg pokonała w spotkaniu dwunastej kolejki Elanę Toruń 1:0. Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył w ósmej minucie meczu Dominik Chromiński.

Kotwica udała się do Torunia osłabiona brakiem podstawowych dwóch środkowych obrońców.  Z powodu czterech kartek pauzę musiał zaliczyć Damian Kostkowski a w meczu z Błękitnymi urazu nabawił się Robert Obst. Oprócz tej dwójki Dietmar Brehmer nie mógł liczyć na Dawida Cempę oraz Dominika Sadzawickiego. W meczu z Elaną od początku mogliśmy zatem zobaczyć na środku obrony Michała Koźlika oraz Grzegorza Skowrońskiego, dla którego było to pierwsze spotkanie w podstawowym składzie w barwach Kotwicy. Początek meczu toczył się w środku pola, gdzie sporo pracy musieli wykonywać pomocnicy. Z każdą kolejną minutą inicjatywę przejmował zespół Dietmara Brehmera. W czwartej minucie meczu w bocznym sektorze faulowany był zawodnik Kotwicy. Do piłki podeszli Piotr Łysiak wraz z Jakubem Szarpakiem, którzy zdecydowali się na kombinacyjne rozegranie stałego fragmentu. Nasz lewy obrońca dośrodkował w pole karne, ale futbolówka została wybita przez defensora Elany. Cztery minuty później Kotwica wyszła na prowadzenie. Piłkę w bocznym sektorze boiska otrzymał Leszek Jagodziński, który zagrał wzdłuż piątego metra. Tam znajdował się Dominik Chromiński, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki i wyprowadził „Nadmorskich” na prowadzenie. Chwilę później Kotwa mogła podwyższyć prowadzenie. Tym razem Jakub Szarpak wycofał piłkę do Grzegorza Goncerza. Nasz napastnik zdecydował się na uderzenie, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek. Po atakach naszego zespołu inicjatywę na chwilę przejął zespół Piotra Kieruzela. Najpierw z dystansu zaskoczyć Oskara Pogorzelca chciał Kamil Włodyka, ale na posterunku był nasz golkiper. Za chwilę groźnie zrobiło się po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale sytuacje wyjaśnili nasi obrońcy. Na ataki gospodarzy Kotwica odpowiedziała rzutem wolnym po faulu na Grzegorzu Goncerzu. Do piłki na dwudziestym metrze podszedł Jakub Szarpak, ale jego uderzenie z trudem na rzut rożny wybił bramkarz drużyny z Torunia.

W przerwie szkoleniowiec Kotwicy zdecydował się zmienić strzelca bramki dla Kotwicy, Dominika Chromińskiego. W jego miejsce na placu gry pojawił się Ondrej Jakubov. Chwilę po wznowieniu drugiej części meczu zespól Dietmara Brehmera mógł podwyższyć prowadzenie. Piłkę na drugi słupek wrzucił Leszek Jagodziński. Futbolówkę do Piotra Łysiaka zgrał zamykający akcję Goncerz, ale w ostatniej chwili obrońca Elany zablokował strzał naszego kapitana. Pod koniec pierwszego kwadransa z prawej strony w pole karne Kotwicy dośrodkował Lenkiewicz. Głową uderzył Witucki, ale strzał napastnika gospodarzy powędrował wysoko nad poprzeczką bramki  Oskara Pogorzelca. Na piętnaście minut przed końcem meczu w polu karnym z obrońcą na plecach obrócił się Grzegorz Goncerz. Niestety strzał naszego napastnika minął słupek bramki Elany. Końcówka spotkania to ataki na bramkę Kotwicy. Zespół Piotra Kieruzela próbował poprzez dośrodkowania znaleźć szansę do wyrównania, ale nasi zawodnicy rozbijali wrzutki gospodarzy.