Pogoń Nowe Skalmierzyce górą w Kołobrzegu

Pogoń Nowe Skalmierzyce przerwała passę bycia niepokonanym od dwunastu spotkań przez Kotwicę i pokonała w Kołobrzegu nasz zespół 1:3. Jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobył w 74. minucie spotkania Michał Kozajda.

Początek meczu to wzajemne badanie się przez obie drużyny. Oprócz sytuacji z czwartej minuty meczu, gdzie dośrodkowanie z rzutu wolnego przez Piotra Łysiaka trafiło pod nogi Grzegorza Skowrońskiego, który niestety nie zachował odpowiedniej czujności w polu karnym i jego sytuacyjny strzał przeleciał nad poprzeczką. W 27. minucie meczu błąd Damiana Kostkowskiego  wykorzystali goście i wyszli na prowadzenie. Piłkę z siódmego metra do bramki skierował Dawid Kuczyński i otworzył wynik meczu.  Kotwica w dalszym ciągu starała się konstruować ataki, ale gole strzelali goście. W 35. minucie meczu piłkę w środku pola odzyskał Filip Szewczyk, który zdecydował się na strzał z dystansu i pięknym uderzeniem pokonał Oskara Pogorzelca. Podopieczni Dietmara Brehmera w dalszym ciągu gonili wynik, ale to goście strzelili trzecią bramkę. Na minutę przed przerwą byliśmy świadkami kolejnej kontry Pogoni. Pomocnik gości dośrodkował w pole karne, tam na piłkę nabiegał Damian Kostkowski, który wybił futbolówkę o tyle niefortunnie, że trafił do własnej bramki.

Druga część meczu to totalna dominacja Kotwicy. „Nadmorscy” nie pozwalali opuścić własnej połowy gościom. Na kwadrans przed końcem nasi zawodnicy strzelili bramkę kontaktową. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Ondrej Jakubov, który trafił prosto na głowę zamykającego rzut rożny Michała Kozajdę. Nasz prawy obrońca z bliska  trafił do siatki Pogoni i strzelił bramkę kontaktową. Chwilę później dośrodkowanie Michała Kozajdy trafia prosto na głowę Grzegorza Goncerza, ale piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką. Na dziesięć minut przed końcem Kotwa mogła zdobyć identyczną bramkę jak w 74. minucie meczu. Ponownie Ondrej Jakubov dośrodkował z rzutu rożnego na dalszy słupek, gdzie znajdował się Michał Kozajda, który ponownie uderzył głową, ale z trudem obronił bramkarz gości. W 84. minucie spotkania Robert Obst zdecydował się na indywidualny rajd na połowie przeciwnika. Wycofał piłkę na szesnasty metr do Kamila Bartosia, ale strzał naszego młodzieżowca powędrował nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry szansę miał Dawid Cempa, który strzałem z woleja zagroził bramce Pogoni, ale piłka po jego uderzeniu minimalnie przeleciała obok słupka.