Derby dla Kotwicy!

Kotwica Kołobrzeg pewnie pokonuje w Koszalinie tamtejszy Bałtyk i wygrywa spotkanie wyjazdowe aż 4:1. Cztery z pięciu trafień widzowie, którzy zgromadzili się na stadionie Bałtyku zobaczyli w drugiej części meczu.

Derbowe spotkanie Bałtyku z Kotwicą rozpoczęło się z trzydziestominutowym opóźnieniem. Było ono spowodowane porannymi opadami, które przeszły nad Koszalinem. Na boisku widoczne były spore kałuże, które uniemożliwiały swobodne rozegranie meczu. Gospodarze obiektu na godzinę przed meczem rozpoczęli prace mające na celu udrożnienie stojącej wody. Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy. Z bocznego sektora boiska piłkę z rzutu wolnego wrzucił zawodnik Bałtyku, ale na posterunku był Damian Kostkowski, który wybił ją poza pole karne. Kotwica pierwszą groźną sytuację miała w dwunastej minucie meczu, kiedy to z dystansu na bramkę gospodarzy uderzył Bartosz Kalupa. Golkiper drużyny z Koszalina z trudem wybił piłkę na rzut rożny. Dziesięć minut później Kotwica wyszła na prowadzenie. Najpierw po dośrodkowaniu Jakuba Szarpaka najwyżej do głowy wyskoczył Damian Kostkowski, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę. Czujność zachował Dominik Chromiński, który odnalazł się w polu karnym i z bliska trafił do siatki Bałtyku. Strzelona bramka spowodowała, że zawodnicy Dietmara Brehmera przejęli inicjatywę i kreowali kolejne ataki. Chwilę po zdobyciu gola blisko podwyższenia był Dawid Cempa, ale w polu karnym ubiegł go bramkarz gospodarzy. W końcówce pierwszej połowy groźnie zrobiło się pod bramką Oskara Pogorzelca. Najpierw piłka trafiła pod nogi napastnika drużyny Mariusza Lenartowicza, ale finalizacja była mocno niecelna. W doliczonym czasie pierwszej połowy Bałtyk miał bardzo dobrą sytuację do wyrównania, ale w ostatniej chwili piłkę wybił Michał Kozajda, który uratował nasz zespół przed utratą bramki.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo dobrze dla  Kotwicy Kołobrzeg. W 54. minucie meczu do siatki trafił Grzegorz Goncerz, który zmienił  w przerwie Dawida Cempę. Piękną asystą z głębi pola popisał się Piotr Łysiak. Nasz  napastnik zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki i pokonał bramkarza gospodarzy. Kotwica poszła za ciosem i minutę później mogła zdobyć gola numer trzy. Grzegorz Goncerz zgrał piłkę do Michała Kozajdy, ale nasz obrońca  uderzył w słupek bramki Bałtyku. Na dwadzieścia pięć minut przed końcem meczu w polu karnym zawodnika Bałtyku faulował Robert Obst a arbiter wskazał na jedenastkę. Do piłki podszedł Paweł Łysiak, który uderzył w swój prawy róg bramki. Intencje zawodnika Bałtyku wyczuł Oskar Pogorzelec, który popisał się kapitalną interwencją i obronił rzut karny. Obroniona jedenastka napędziła naszych piłkarzy. Efektem tego było trzecie trafienie dla Kotwicy. Piękną indywidualną akcją lewą stroną popisał się Jakub Szarpak, który minął dwóch obrońców Bałtyku i wyłożył piłkę do Grzegorza Goncerza. Nasz napastnik z jedenastego metra technicznym strzałem nie dał szans Jakubowi Mikołajczykowi. Na pięć minut przed końcem pięknym trafieniem popisał się asystent przy poprzednim golu – Jakub Szarpak. Nasz lewy obrońca zdecydował się na techniczne uderzenie z dystansu i przelobował bramkarza Bałtyku. W doliczonym czasie gry rozkojarzenie w szeregach obronnych Kotwicy wykorzystał duet Paweł Łysiak – Sebastian Ginter. Bałtyk zdecydował się na kombinacyjne rozegranie rzutu wolnego. Łysiak zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do Sebastiana Gintera, który zdobył honorowe trafienie dla Bałtyku Koszalin.