Szkoleniowcy po remisie

Szkoleniowcy Kotwicy Kołobrzeg i Polonii Środa Wielkopolska podsumowali spotkanie 15 kolejki III ligi grupy drugiej. Zapraszamy do przeczytania wypowiedzi obu trenerów. 

Dietmar Brehmer, trener Kotwicy Kołobrzeg: – Zero do zera nie jest wynikiem, którego oczekiwaliśmy. Jestem zadowolony z pierwszej części meczu, bo realizowaliśmy założenia. Wyglądało to nieźle. Stworzyliśmy jedną bardzo dobrą sytuację bramkową. Oczywiście było wiele aspektów, które są do poprawy. W drugiej połowie początek był nienajgorszy. Zmieniliśmy trochę ustawienie taktyczne. Wydawało się, że będzie to dobrze funkcjonować, jednak nasza jakość ofensywna powiedzmy po sześćdziesiątej minucie spadła i nie stwarzaliśmy zagrożenia. Nasze ataki były szybko przerywane.  Nie uderzaliśmy na bramkę. Stałe fragmenty gry były źle wykonywane. Dobra praca przeciwnika w defensywie. Mam sporo zastrzeżeń do zmian w naszej drużynie, które nic nie wniosły. Powtórzę raz jeszcze. Jakość defensywna w drugiej połowie była bardzo słaba i jak chcemy realizować nasze cele to musimy to poprawić. Jeśli mam szukać plusów to na pewno w naszej defensywie, która nie pozwoliła rywalowi na wiele w ataku. Nie jesteśmy drużyną, która u siebie dyskutuje o defensywie tylko chcemy tutaj wygrywać i dostarczać kibicom więcej atrakcji. A tego dzisiaj było mało.

 

Krzysztof Kapuściński, trener Polonii Środa Wielkopolska: – Był to mecz walki. Wyjechaliśmy ze Środy o czwartej rano. To był dla nas długi dzień, ale szacunek dla moich zawodników, że udało nam się wytrwać i pokazać z dobrej strony przed mocnym przeciwnikiem. Pokazaliśmy charakter i to cieszy. Jesteśmy w trudnym momencie i tym bardziej jestem zadowolony z postawy mojego zespołu.

 

fot. Kotwica Kołobrzeg