Trenerzy po meczu

Szkoleniowcy obu drużyn podsumowali spotkanie 16 kolejki III Ligi grupy 2 pomiędzy KP Starogard Gdański a Kotwicą Kołobrzeg. Zapraszamy do przeczytania wypowiedzi Dietmara Brehmera oraz Jacka Manuszewskiego.

Dietmar Brehmer, trener Kotwicy Kołobrzeg: – Bardzo chcieliśmy zdobyć trzy punkty w Starogardzie. Niestety nie udało nam się to.  Pracujemy dalej. Mecz układał się dla nas nie najgorzej. Udało nam się wyjść na prowadzenie. Później prowadziliśmy 2:1 i nie udało nam się doprowadzić do tego by utrzymać to do końca. Przy straconych bramkach mieliśmy do czynienia z łańcuchem popełnionych błędów. W obu przypadkach popełniliśmy błędy, które nie powinny nam się przytrafić. Nie poddajemy się. Walczymy by w kolejnych dwóch meczach zdobyć sześć punktów, żeby okres zimowy przepracować w większym komforcie. Wyciągniemy wnioski z tego meczu. Zastanowimy się, co jest do poprawy, a co funkcjonuje dobrze.

Jacek Manuszewski, trener KP Starogard Gdański: – Cieszymy się tego punktu. Mogliśmy to spotkanie wygrać, mogliśmy to spotkanie przegrać. Był to wyrównany mecz, który zakończył się według mnie sprawiedliwym remisem na dobrym trzecioligowym poziomie. Graliśmy z dobrym zespołem, który jest wysoko w tabeli. Dla nas każdy punkt w tej lidze jest ważny dlatego tak jak powiedziałem na wstępie – cieszę się, że udało nam się zremisować z Kotwicą. Muszę powiedzieć, że my paradoksalnie lepiej gramy na wyjazdach niż przed własną publicznością, co pokazuje liczba punktów w delegacji. Mieliśmy więcej sytuacji bramkowych niż w Grudziądzu, ale nie chce porównywać obu zespołów, bo znajdują się na podobnym poziomie.