Tylko remis w Starogardzie Gdańskim

Tylko punkt wywozi ze Starogardu Gdańskiego Kotwica Kołobrzeg. Nasz zespół zremisował w wyjazdowym spotkaniu 16. kolejki 2:2. Bramki dla Nadmorskich zdobyli Grzegorz Goncerz oraz Dawid Cempa.

Już w drugiej minucie meczu Kotwica stworzyła zagrożenie pod bramką gospodarzy. Robert Obst szybko wznowił rzut wolny z własnej połowy i dośrodkował na wbiegającego Damiana Kostkowskiego, ale naszego obrońcę uprzedził bramkarz ze Starogardu. Dwie minuty później groźnie zrobiło się pod bramką Kotwicy. Najpierw z pola karnego uderzał Jakub Bach, ale jego strzał wybił Oskar Pogorzelec. Dobitka Filipa Sosnowskiego została zablokowana przez Damiana Kostkowskiego. Pierwszy kwadrans należał do gospodarzy. W 15. minucie kolejną groźną sytuację mieli ponownie zawodnicy ze Starogardu Gdańskiego. Piłka trafiła na piąty metr do Sosnowskiego, który uderzył prosto w Oskara Pogorzelca. W 17. minucie prawym skrzydłem zerwał się Michał Kozajda, który znalazł na pierwszym słupku Grzegorza Goncerza. Nasz napastnik z bliskiej odległości trafił do siatki KP Starogard Gdański i otworzył wynik spotkania. Nadmorscy kolejną sytuację mieli w trzydziestej minucie spotkania. Kontratak wyprowadził Grzegorz Goncerz, który zagrał do Piotra Łysiaka. Nasz kapitan zdecydował się na strzał zza szesnastki, ale piłkę z trudem na rzut rożny wybił Arkadiusz Moczadło. W 35. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Piłkę z lewej strony boiska w pole karne dośrodkował zawodnik ze Starogardu. Trafiła ona prosto na głowę Patryka Moskiewicza, który skierował ją prosto do siatki Pogorzelca.

W przerwie meczu Dietmar Brehmer zdecydował się na jedną zmianę. W szatni został Mateusz Rościszewski a w jego miejsce pojawił się Leszek Jagodziński. W 55. minucie spotkania piłka trafiła na skrzydło do Grzegorza Goncerza. Nasz napastnik wprowadził się w pole karne i zagrał do Dawida Cempy, który z piątego metra zdobył gola dla Kotwicy.  Dziesięć minut później gospodarze ponownie doprowadzili do wyrównania. Na strzał z dystansu zdecydował się Kamil Banaczek, który pięknym uderzeniem nie dał szans Oskarowi Pogorzelcowi. Perła Bałtyku rzuciła się do ataku. Dobrą okazję miał Piotr Łysiak, ale piłka po jego strzale minimalnie przeleciała and poprzeczką. W 77. minucie spotkania drugą żółtą kartkę obejrzał Igor Matuszewski, który przerwał atak gospodarzy. Kotwica kończyła spotkanie w Starogardzie Gdańskim w osłabieniu. Nie zraziło to jednak biało-niebieskich do dalszych ataków. Nasi zawodnicy dwukrotnie mogli strzelić trzeciego gola. Najpierw bliski bramki był Leszek Jagodziński, który z narożniku pola karnego uderzył po krótkim słupku, ale jego strzał obronił golkiper gospodarzy. Pod koniec meczu bezpośrednio próbował uderzyć Dominik Chromiński, jednak strzał naszego zawodnika powędrował nad poprzeczką gości.