Kotwica gromi Stolem!

Kotwica Kołobrzeg rozbiła w ostatniej kolejce rundy jesiennej Stolem Gniewino aż 6:0. Dzięki wygranej z beniaminkiem i remisie Olimpii Grudziądz ze Świtem Szczecin nasz zespół do miejsca premiowanego awansem traci tylko jeden punkt.

Kotwica rozpoczęła spotkanie od zdecydowanych ataków. Już w trzeciej minucie meczu dobrą sytuację miał Mateusz Rościszewski, który otrzymał piłkę od Grzegorza Goncerza. Nasz młodzieżowiec uderzył na bramkę gości, ale strzał na rzut rożny wybił bramkarz. Cztery minuty później kolejna akcja w wykonaniu Kotwicy. Tym razem piłkę z linii końcowej do Dominika Sadzawickiego na szesnasty metr wycofał Dawid Cempa. Strzał z pierwszej piłki bocznego obrońcy Kotwicy przeleciał minimalnie obok słupka. W 17. minucie Kotwica wyszła na prowadzenie. Piłkę na szesnastym metrze otrzymał Piotr Łysiak, który technicznym strzałem pokonał Batłomieja Żynela. W 33. minucie piłkę na prawą stronę przerzucił Dominik Sadzawicki. Tam znajdował się Michał Kozajda, który minął dwóch zawodników drużyny gości i wprowadził się w pole karne. Nasz obrońca zdecydował się na strzał lewą nogą z narożnika pola karnego i pięknym uderzeniem podwyższył prowadzenie Kotwicy. Na minutę przed przerwą Kotwica była bliska zdobycia trzeciego trafienia. W pole karne wbiegł Leszek Jagodziński i oddał strzał, ale piłka trafiła tylko w boczną siatkę.

Start drugiej połowy w wykonaniu Kotwicy był imponujący. Najpierw w 47. minucie piłkę w polu karnym gości wyłuskał Michał Kozajda i wycofał do Grzegorza Goncerza. Nasz napastnik z piątego metra nie miał najmniejszych problemów by skierować piłkę do siatki. Bramka numer trzy tylko napędziła Kotwicę do kolejnych sytuacji. Dwie minuty później drugą bramkę w dzisiejszym spotkaniu zdobył Grzegorz Goncerz, który wykorzystał podanie z głębi pola i z jedenastu metrów pokonał golkipera gości. Po pierwszym kwadransie drugiej części meczu Kotwica podwyższyła wynik. Dośrodkowanie z rzutu wolnego z bocznego sektora boiska od Piotra Łysiaka trafiło do Damiana Kostkowskiego, który wyskoczył najwyżej do głowy i umieścił piłkę w siatce rywali z Gniewina. W 71. minucie spotkania błąd w wyprowadzeniu popełnił bramkarz Stolemu, któremu piłkę odebrał Grzegorz Goncerz. Nasz napastnik wystawił piłkę Dominikowi Chromińskiemu, który z bliska skierował futbolówkę do pustej bramki i ustalił wynik spotkania.