Na piątkę z Chojniczanką

Na drugą grę kontrolną w zimowym okresie przygotowawczym podopieczni Dietmara Brehmera udali się do Cetniewa, gdzie zmierzyli się z drugoligową Chojniczanką Chojnice. Ostatecznie sparing zakończył się wygraną klubu z Kołobrzegu 5:0. Bramki dla naszego zespołu zdobywali Grzegorz Goncerz, Dawid Cempa, Rafał Maćkowski oraz Ondrej Jakubov, który zdobył dwie bramki.

Silny i porywisty wiatr bardzo komplikował przebieg meczu. Mimo to zawodnicy obu ekip starali się walczyć z pogodowymi przeciwnościami. Pierwsze zagrożenie w meczu stworzyli zawodnicy z Chojnic. Strzał zza szesnastki trafił jednak prosto w ręce Kamila Lecha. W 15. minucie spotkania Kotwica po raz pierwszy starała się zagrozić bramce Chojniczanki. Kombinacyjna akcja w trójkącie zakończyła się strzałem Pawła Łysiaka. Niestety był on mocno niecelny. Drugoligowiec ciągle utrzymywał się przy piłce, ale zespół Dietmara Brehmera wykonywał dobrą pracę w defensywie i rozbijał ataki. W 35. minucie Kotwica wyprowadziła szybką kontrę. Piłka ze skrzydła trafiła w środkowy sektor boiska do Pawła Łysiaka, który zagrał do znajdującego się na szesnastym metrze Grzegorza Goncerza. Nasz napastnik po przyjęciu piłki zdecydował się na strzał w dalszy róg bramki i wyprowadził Kotwicę na prowadzenie. Biało-niebiescy po strzeleniu pierwszego gola poszli za ciosem. Chwilę później na dośrodkowanie z lewej strony boiska zdecydował się Leszek Jagodziński, który lewą nogą zagrał po ziemi na piąty metr, gdzie znajdował się Ondrej Jakubov. Słowak dołożył tylko stopę i skierował piłkę do siatki Chojniczanki. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego na strzał z dystansu zdecydował się Grzegorz Goncerz. Piłka po jego uderzeniu trafiła na rzut rożny, który wykonał Paweł Łysiak. Nasz zawodnik dośrodkował prosto na głowę nabiegającego Jakubova, który zdobył swojego drugiego gola w dzisiejszym meczu.

Na drugą część meczu sztab szkoleniowy zdecydował się wymienić dziesięciu zawodników. Na boisku pozostał tylko Ondrej Jakubov, który zmienił w pierwszej połowie Jakuba Szarpaka. W 51. minucie Kotwica stworzyła pierwszą groźną sytuację w drugiej części meczu. Na strzał zza szesnastki zdecydował się Dawid Cempa, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w ręce bramkarza Chojniczanki. Chwilę później zespół Tomasza Kafarskiego miał rzut rożny, ale uderzenie piłki głową przeleciało nad bramką Oskara Pogorzelca. Pod koniec pierwszego kwadransa prostopadłą piłkę ze środka pola zagrywał Marcin Gawron. Stoper Chojniczanki wybił ją o tyle nieefektywnie, że piłka trafiła pod nogi Dawida Cempy, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i pewnym strzałem zdobył czwartą bramkę dla Kotwicy. W 75. minucie ładna akcja Kotwicy zakończona wycofaniem spod linii końcowej przez Gabriela Szygendę, który zagrywał do Kacpra Aleksiuka. Niestety uderzenie naszego zawodnika trafiło w słupek. Pod koniec spotkania zespół z Chojnic miał bardzo dobrą sytuację do strzelenia pierwszej bramki, ale piłka po uderzeniu zza szesnastki uderzyła w poprzeczkę bramki Oskara Pogorzelca.  Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego wynik meczu ustalił Rafał Maćkowski, który uderzeniem nad bramkarzem skierował piłkę do siatki.

Chojniczanka Chojnice – Kotwica Kołobrzeg 0:5 (0:3)

0:1 – Grzegorz Goncerz 35′

0:2 – Ondrej Jakubov 40′

0:3 – Ondrej Jakubov 43′

0:4 – Dawid Cempa 59′

0:5 – Rafał Maćkowski 89′

Kotwica Kołobrzeg I połowa: Kamil Lech – Dominik Sadzawicki, Damian Kostkowski, Robert Obst, Jakub Szarpak (Ondrej Jakubov) – Mateusz Rościszewski, Bartosz Kalupa, Piotr Łysiak, Leszek Jagodziński – Grzegorz Goncerz, Paweł Łysiak

Kotwica Kołobrzeg II połowa: Oskar Pogorzelec ( Oskar Kaźmierczak) – Gabriel Szygenda, Igor Martuszewski, Grzegorz Skowroński, Ondrej Jakubov – Kacper Aleksiuk, Marcin Gawron, Zawodnik testowany, Rafał Maćkowski – Dominik Chromiński, Dawid Cempa