Kotwica pokonała Wartę

Kotwica Kołobrzeg pokonała w trzeciej grze kontrolnej podczas okresu przygotowawczego Wartę Gorzów 3:0. Jest to kolejne zwycięstwo “Nadmorskich” oraz kolejne zachowane czyste konto.

Pierwsze zagrożenie Kotwica stworzyła w 10. minucie spotkania kiedy to na strzał z bocznego sektora boiska zdecydował się Paweł Łysiak. Niestety piłka po uderzeniu naszego lewonożnego pomocnika przeleciała obok słupka bramki Warty. Kolejną sytuację do otwarcia wyniku miał Dominik Chromiński. Błąd obrońcy gości spowodował, że piłka znalazła się pod nogami naszego zawodnika, ale futbolówka uciekła naszemu piłkarzowi i wyszła poza linie bramkowa. Chwilę później  Robert Obst zdecydował się na indywidualną akcję.

Nasz stoper wprowadził się z piłka z własnej połowy. Minął trzech zawodników Warty i znalazł się w polu karnym gości, ale jego uderzenie z lewej nowi powędrowało nad poprzeczką. W 36. minucie spotkania prostopadłą piłka ze środka pola w boczny sektor pola karnego zagrał Paweł Łysiak. Futbolówka trafiła do Rafała Maćkowskiego, który uderzył z prawej nogi w dalszy róg i pokonał golkipera gości. Na chwil przed końcem pierwszej części meczu Kotwica podwyższyła prowadzenie. Piłkę w pole karne wrzucił Piotr Łysiak a do siatki po uderzeniu głową trafił ponownie Rafał Maćkowski.

W 55. minucie piłkę przed polem karnym odebrał Marcin Gawron, który od razu zagrał do Dawida Cempy. Nasz napastnik nie miał żadnych problemów z pokonaniem bramkarza drużyny z województwa lubuskiego. W 67. minucie meczu groźnie zrobiło się pod bramką Kotwicy. Nasi obrońcy wybili piłkę przed pole karne gdzie znajdował się zawodnik z Gorzowa. Całe szczęście mocny strzał z dalszej odległości przeleciał obok bramki Kotwy. Na kwadrans przed końcem meczu ponownie zagroziła Warta. Na posterunku był jednak Kamil Lech, który przeniósł piłkę nad poprzeczkę. W ostatnich minutach meczu bramce gości starała się zagrozić Kotwica, ale akcje zespołu Dietmara Brehmera nie przyniosły kolejnych goli dla “biało-niebieskich”.

Kotwica Kołobrzeg  – Warta Gorzów 3:0 (2:0)

1:0 – Rafał Maćkowski 36’

2:0 – Rafał Maćkowski 45’

3:0 – Dawid Cempa 55’

Kotwica Kołobrzeg: I połowa:  Pogorzelec ( Kaźmierczak 30’) – Rościszewski, Obst, Skowroński, Jakubov – Aleksiuk, Piotr Łysiak, Kalupa, Maćkowski – Paweł Łysiak, Chromiński

II połowa: Kaźmierczak (Lech 60’) – Szygenda, Kostkowski, Sadzawicki, Szarpak – Testowany, Gawron, Testowany, Jagodziński – Goncerz, Cempa