Dzień szósty: Porażka z Pogonią

Na zakończenie zgrupowania w Policach podopieczni Dietmara Brehmera zmierzyli się z rezerwami Pogoni Szczecin. Nasi zawodnicy doznali pierwszej porażki w spotkaniach rozgrywanych podczas okresu przygotowawczego. Już za tydzień Kotwica zmierzy się w Koszalinie z Bałtykiem Koszalin w ramach meczu Pucharu Polski. 

Pierwsze zagrożenie w grze sparingowej rozgrywanej na boisku pod balonem w Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży w Szczecinie miało miejsce w 11. minucie meczu. Kotwica jako pierwsza starała się zadać cios. Piłkę w polu karnym odzyskał Dawid Cempa. Wprowadził się w szesnastkę i oddał strzał, ale trafił on w ręce bramkarza Pogoni. Chwilę później Portowcy odpowiedzieli strzałem z rzutu wolnego. Ale był on niecelny i przeleciał obok bramki Oskara Pogorzelca.  Pogoń rzuciła się do ataku i wyszła z kontratakiem. Dośrodkowanie na dalszy słupek z prawej strony trafiło do wolnego zawodnika rezerw Pogoni, ale ten na szczęście dla Nadmorskich przestrzelił. W 33. minucie Pogoń objęła prowadzenie. Do dośrodkowania z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Wojciech Lisowski, który skierował piłkę do siatki i pokonał Oskara Pogorzelca. Tuż przed przerwą Pogoń podwyższyła prowadzenie. Piłkę w środku boiska stracił Mateusz Rościszewski. Zawodnik rezerw wprowadził się z piłką w centralnej części boiska i zza szesnastki pokonał Oskara Pogorzelca. 

W 47. minucie prawym skrzydłem urwał się Kacper Kostosz i wycofał na jedenasty metr, gdzie idealnie nabiegł Oskar Kalenik i pokonał Kamila Lecha, który zmienił w przerwie Oskara Pogorzelca. Kotwica pierwsze zagrożenie w drugiej części meczu stworzyła w 70. minucie kiedy to Dominik Chromiński zagrał prostopadłą piłkę do Kamila Bartosia jednak strzał naszego młodzieżowca trafił w ręce golkipera Pogoni. W 87. minucie meczu bramkę dla Kotwicy zdobył piłkarz, który przebywa w Kotwicy na testach.  Silne uderzenie bocznego pomocnika wpadło do bramki odbijając się jeszcze od poprzeczki. Kotwica poszła za ciosem i chwilę później zdobyła drugą bramkę, ale sędzia boczny podniósł chorągiewkę sygnalizując pozycję spaloną, na której według niego znajdował się Rafał Maćkowski. 

 

Pogoń II Szczecin – Kotwica Kołobrzeg 3:1 (2:0)

1:0 – Wojciech Lisowski

2:0 – Fabian Pach

3:0 – Oskar Kalenik

3:1 – Zawodnik testowany

Kotwica Kołobrzeg:Pogorzelec (Lech 46’)   – Martuszewski ( Kozajda 60’), Obst (Martuszewski 60’), Kostkowski (Skowroński 70’) , Szarpak (Szygenda 60’) – Rościszewski(Zawodnik testowany 46’), Piotr Lysiak (Bartoś 60’), Jagodziński (Maćkowski 60’) – Goncerz (Chromiński 46’), Cempa (Paweł Łysiak 70’)

 

fot. Patrycja Smalkowska