Mocne otwarcie Kotwicy

Mocne otwarcie rundy rewanżowej zaserwowała swoim kibicom Kotwica Kołobrzeg. Zespół Dietmara Brehmera pewnie pokonał w wyjazdowym spotkaniu Kluczevię Stargard 4:0. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Dominik Chromiński, Grzegorz Skowroński, Michał Graczyk oraz Rafał Maćkowski. 

Kotwica od początku spotkania utrzymywała się przy piłce. Najpierw na bramkę Kluczevii uderzał Leszek Jagodziński, ale piłka trafiła na rzut rożny. Chwilę później Dominik Chromiński próbował zagrać sprytnie górą do Pawła Łysiaka, ale podanie naszego zawodnika było zbyt mocne. W 17. minucie spotkania na strzał z bocznego sektora boiska zdecydował się aktywny od początku Dominik Chromiński. Niestety uderzenie naszego zawodnika było niecelne. Trzy minuty później ponownie groźnie zrobiło się pod bramką gospodarzy. Tym razem na uderzenie zdecydował się Leszek Jagodziński. Uderzenie naszego młodzieżowca z trudem do boku sprawował Marek Ufnal, który tego dnia miał sporo roboty w swoim polu karnym. Pięć minut później kolejna szansa przed Kotwicą. Tym razem dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne kieruje Paweł Łysiak. Piłka spada pod nogi nabiegającego Michała Graczyka, ale uderzenie środkowego pomocnika Nadmorskich było zbyt lekkie. Podopieczni Dietmara Brehmera drugi kwadrans meczu zakończyli bramką. Najpierw na strzał zdecydował się Leszek Jagodziński, który trafił w słupek. Do piłki dopadł Paweł Łysiak i skierował ją w pole karne, gdzie futbolówka trafiła pod nogi Dominika Chromińskiego. A nasz zawodnik z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki Kluczevii. Kotwica po zdobytej bramce ruszyła jeszcze mocniej do ataku. Najpierw z dystansu szansy na bramkę szukał Damian Kostkowski. Następnie biało-niebiescy próbowali podwyższyć wynik dośrodkowując w pole karne, ale nasze ataki rozbijali defensorzy Kluczevii.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków gospodarzy, którzy za sprawą stałych fragmentów gry próbowali znaleźć dostęp do bramki Oskara Pogorzelca. Rzuty rożne, które wykonywał zespół Marcina Narkuna pewnie rozbijali nasi defensorzy. Pierwsze zagrożenie w drugiej części meczu Kotwica miała w 53. minucie meczu. Paweł Łysiak wprowadził się w pole karne i próbował z ostrego kąta zaskoczyć bramkarza Kluczevii. Niestety na posterunku był golkiper gospodarzy, który obronił mocne uderzenie naszego piłkarza. W 60. minucie meczu wynik podwyższył Grzegorz Skowroński, który zdobył swoją premierową bramkę w barwach Kotwicy. Paweł Łysiak dośrodkował na głowę Roberta Obsta, który znajdował się na dalszym słupku. Nasz stoper zgrał futbolówkę do niekrytego Grzegorza Skowrońskiego, który z piątego metra wpakował piłkę do siatki. Zespół z Kołobrzegu w dalszym ciągu napierał na bramkę drużyny ze Stargardu. Okazję do podwyższenia wyniku miał Dawid Cempa, który pojawił się na boisku w 60. minucie spotkania. Nasz napastnik otrzymał piłkę od Piotra Łysiaka i zdecydował się na strzał z woleja, ale piłka po jego strzale przeleciała nad bramką Kluczevii. Na kwadrans przed końcowym gwizdkiem na listę strzelców wpisał się Michał Graczyk. Debiutant wykończył ładną, zespołową akcję Kotwicy. Z lewego skrzydła w pole karne dośrodkował Ondrej Jakubov, piłkę piętą do Graczyka zgrał Rafał Maćkowski a nasz środkowy pomocnik ze spokojem umieścił piłkę w bramce beniaminka ze Stargardu. Sześć minut przed końcem spotkania wynik meczu ustalił Rafał Maćkowski, który piłkę na piątym metrze do pustej bramki wyłożył Paweł Łysiak a nasz pomocnik z łatwością umieścił futbolówkę w bramce.

 

19. kolejka III Ligi gr. 2

Polski Cukier Kluczevia Stargard – Kotwica Kołobrzeg 0:4 (0:1)

0:1 – Dominik Chromiński 29′

0:2 – Grzegorz Skowroński 60′

0:3 – Michał Graczyk 75′

0:4 – Rafał Maćkowski 84′

 

Kotwica Kołobrzeg: 1. Oskar Pogorzelec – 15. Grzegorz Skowroński (11. Ondrej Jakubov 73′), 4. Damian Kostkowski, 32. Robert Obst. 29. Gabriel Szygenda – 27. Mateusz Rościszewski ( 26. Fabian Grzelka 80′) 6. Piotr Łysiak, 18. Michał Graczyk, 24. Leszek Jagodziński (23. Rafał Maćkowski 60′) – 10. Paweł Łysiak, 7. Dominik Chromiński (9. Dawid Cempa 60′)

Ławka rezerwowych: 12. Kamil Lech, 2. Igor Martuszewski, 9. Dawid Cempa, 11. Ondrej Jakubov, 222. Kamil Bartoś, 23. Rafał Maćkowski, 26. Fabian Grzelka

 

Polski Cukier Kluczevia Stargard: 1. Marek Ufnal –  6. Kacper Magdziński, 8. Piotr Surma, 10. Kamil Bartoszyński, 14. Seweryn Wrzeszcz – 17. Marcel Kmieć, 19. Jakub Kuzio, 20. Szczepan Popko 21. Aleks Henryk, 7. Konrad Korczyński, 29. Radosław Surma

Ławka rezerwowych: 22. Dawid Skoczyk, 3. Tomasz Purczyński, 9. Grzegorz Magnuski, 11. Łukasz Rdzeń, 15. Maksymilian Sobolewski, 16. Michał Magnuski, 18. Dawid Banach

 

fot. Kotwica Kołobrzeg