Kotwica dopisuje kolejne 3 punkty!

Po trudnym meczu Kotwica pokonała przed własna publicznością Jarotę Jarocin 1:0. Dzięki dzisiejszej wygranej i stracie punktów w piątkowym meczu Olimpii Grudziądz zespół prowadzony przez Dietmara Brehmera umocnił się na pozycji lidera.

Pierwsza zagrożenie Kotwicy miało miejsce już w czwartej minucie spotkania. Ondrej Jakubov wycofuje do Leszka Jagodzińskiego, ale strzał naszego młodzieżowca przelatuje nad poprzeczką. Chwilę później Leszek Jagodziński dośrodkowuje w pole karne, gdzie całą akcję zamykał Grzegorz Goncerz. Uderzenie napastnika Kotwicy mija słupek bramki Jaroty. Przed upływem pierwszego kwadransa groźnie zrobiło się pod bramką Oskara Pogorzelca. Mocne podanie w pole karne wybija w ostatniej chwili Michał Graczyk. W 25. minucie meczu Paweł Łysiak wygrywa pozycję ze stoperem Jaroty. Nasz zawodnik oddaje strzał, ale blokuje go defensor, który wybija piłkę na rzut rożny. W 28. minucie meczu Mateusz Rościszewski wyszedł sam na sam z bramkarzem gości, ale uderzył nieczysto futbolówkę a ta przeleciała obok bramki. Sześć minut później Nadmorscy mieli kolejną sytuację. Ponownie wynik meczu mógł otworzyć Mateusz Rościszewski. Grzegorz Goncerz zagrywa na piąty metr do naszego młodzieżowca, ale strzał obronił golkiper Jaroty. Tuż przed przerwą Kotwica miała trzecią „setkę” w pierwszej połowie. Tym razem piłkę za plecy obrońców z Jarocina otrzymał Grzegorz Goncerz. Niestety strzał naszego najskuteczniejszego strzelca obronił bramkarz gości.

Druga cześć meczu rozpoczęła się od mocnego uderzenia Jaroty. Najpierw na strzał z dalszej odległości zdecydował się zawodnik gości, ale z łatwością piłkę złapał Oskar Pogorzelec. Minutę później błąd popełnili defensorzy Kotwicy. Pomyłkę próbował wykorzystać zawodnik zespołu z Jarocina, ale na nasze szczęście strzał okazał się niecelny. W 55. minucie meczu Kotwica objęła prowadzenie. Ładna akcja, którą zainicjował Oskar Pogorzelec. W środku pola piłkę wygrał Grzegorz Goncerz, który zagrał futbolówkę do Mateusza Rościszewskiego, który ruszył w kierunku pola karnego gości. Tuż przed szesnastym metrem zagrał do Leszka Jagodzińskiego, który z lewego sektora pola karnego skierował piłkę do siatki. Kotwa kolejne okazje stworzyła po pojawieniu się na boisku Dawida Cempy. Najpierw rosły napastnik znalazł się na dalszym słupku po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale piłka po strzele głową wylądowała na bocznej siatce. Chwilę później w pole karne dośrodkował Dominik Chromiński.  Dawid. Cempa postanowił złożyć się do strzału z półobrotu a piłka minimalnie minęła poprzeczkę bramki Jaroty. Nasz napastnik miał jeszcze okazje do trafienia do siatki na dziesięć minut przed końcem meczu, ale uderzenie z głowy zatrzymało się ostatecznie na poprzeczce.